Eski Mobilyaları Yenileme Teknikleri

Eski Mobilyaları Yenileme Teknikleri

  Birçok kişiye eski mobilyaları yenilemek oldukça zor ve zaman alıcı gelir, gözünde büyür. Aslında birkaç ufak dokunuşla eski eşyalarınızı yeniden hayata döndürebilir ve atılmaktan kurtarabilirsiniz.

Eski mobilyaları yenileme teknikleri arasında ilk sırada yer alan elbette ki boyama işlemleridir.

eski-mobilyalari-yenileme-teknikleri

Eski Mobilyaları Yenileme Teknikleri

  • Eskimiş, boyası solmuş veya dökülmüş olan eşyalarınızı, sehpa, dolap, masalarınızı, komodinlerinizi dilediğiniz renklere boyayarak yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Günümüzde daha çok beyaz mobilya ve eşyalar tercihe edildiği için eski kahve tonlarındaki eşyalar gölgede kalmaktadır. Sizler de eski tip eşyalarınızı beyaz renge boyayarak istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.
  • Sandalye fiyatlarından hepinizin az çok haberi vardır. En kötü modeller bile cebinizi yakmaya ve bütçenizi zorlamaya yeter de artar. Bunun için yeniden sandalye almak yerine eğer sandalyelerinizin iskeletleri sağlam ise istediğiniz model ve desende kumaş alarak evde kendiniz kaplayabilirsiniz. Böylelikle ekstra bir maliyetten de kurtulmuş olursunuz.
eski-mobilyalari-yenileme-teknikleri

Eski Mobilyaları Yenileme Teknikleri

  • Salon veya oturma grubunuzun iskeletleri sağlamsa ama kumaşları solmuş ise kumaş kaplama ile yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz veya kumaşları da sağlam ama farklı bir dokunuş arıyorsanız koltuğun ana rengini değiştirmeden sadece kırlent ve yastıklarını kaplayabilirsiniz.
  • Eski tip mobilyalarınızı zımparalayıp, boyayarak yeni bir görünüm elde edebilir, koltuk, sandalye gibi eşyalarınızı ise kumaşlar ile kaplayabilirsiniz.
  • Son zamanlarda moda olan yapışkanlı folyolar ile birçok eşyanızı kısa süreliğine de olsa değiştirerek renklendirmeniz mümkündür. Özellikle de mutfak eşyalarında ve dolaplarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Sizlerde dilediğiniz renk ve modellerde yapışkanlı folyo alarak mutfağınızı harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

eski-mobilyalari-yenileme-teknikleri

Eski Mobilyaları Yenileme Teknikleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ