Mum Çiçeği Ne Zaman Çiçek Açar ?

Mum Çiçeği Ne Zaman Çiçek Açar ?

Geçmiş yıllarda sıkça yetiştirilen mum çiçeği bitkisini yetiştirirken belli zamanlarda çiçek açtığını unutmamanız gerekiyor.

Sarmaşık cinsinden bir bitki olan mum çiçeğinin görüntüsü oldukça güzeldir. Mum çiçeği dayanıklı bir gövdeye sahip olduğu için eski yıllarda sıkça yetiştirilirdi. Ayrıca mum çiçeğinin sarmaşık dalları ve renkli çiçekleri dekoratif anlamda da sıkça kullanılmaktadır. Mum çiçeği bitkisini yetiştirmek içim en uygun zaman ise ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Mum çiçeği bitkisi güneşi oldukça sever. Çiçek açabilmesi için günde yaklaşık 6 saat güneş görmesi gerekir. Bitkiyi direk olarak güneş alan bir yerde yetiştirmeniz gerekiyor. Mum çiçeği bitkisinin yetişebilmesi çiçek açabilmesi için geniş bir saksı içerisinde yetiştirilmesi gerekir. Saksı geniş ve askılı saksılardan tercih edilmelidir. Askılı saksılar mum çiçeği bitkisi büyüyüp çiçek açtığında dalların aşağı doğru sarkmasını sağlayacak ve güzel bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Mum Çiçeği Ne Zaman Çiçek Açar ?

Mum çiçeği bitkisini yetiştirirken dikkatli olduğunuz takdirde bitki bir metre boyuna ulaştığında çiçek açacaktır. Bitkinin bir metre boyuna ulaşması ve sağlıklı kalabilmesi için ise mum çiçeği bitkisi yetiştirmenin püf noktalarını bilmeniz gerekiyor. Çiçek açma zamanı genellikle yaz aylarında açar. Bir defa yaz aylarında açan çiçek her sene aynı zamanda çiçek açmaya devam edecektir. Çiçeğin her sene açması için düzenli bakım yapmalı, belli aylarda ilaçlarını ve vitamin takviyelerini de yapmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aliye Er dedi ki:

    Mum çiçeğine ne tür bitki besini vermek gerekiyor

BİR YORUM YAZ