Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum lekesi bizlere oldukça çıkarması zor gelse de aslında doğru işlemler uygulandığı takdirde gayet kolay çıkabilen bir leke türüdür. Eskiden mumları sadece elektrikler kesildiğinde kullanırken şimdilerde dekoratif amaçlı kullanır olduk. Özellikle akşam olunca ışıklarımızı söndürüp mum ışığında oturmak bile insanın üzerinden bütün kötü enerjiyi alıyor sanki. Mum ışığında her ne kadar bizlere güzel görünse de bazen görünmez kazalara sebep olabiliyor.

mum-lekesi-nasil-cikar1

Mum her ne kadar katı bir madde olsa da yandığı zaman son derece akışkan bir hal alıyor ve damladığı yerde anında kuruyor. Hal böyle olunca ister istemez kurumuş bir mum lekesi ile karşı karşıya oluyoruz. Bu durumdan ötürü mum lekesi nasıl çıkar diye düşünüp bir türlü çözüm bulamayanlar için bu yazıyı hazırlamak istedik. Umarım sizler de güzel sonuçlar alırsınız ve mum lekesinden kurtulursunuz.

mum-lekesi-nasil-cikar2

Öncelikle mumun damladığı alana bir buz torbası koymalıyız ki mum iyice katılaşsın ve bir kalıp gibi kazıyarak çıkarabilelim. Giysilerimize damlayan mumun kazıma işlemi için metal ürünler yerine plastik ürünler tercih edebiliriz. Böylelikle kıyafetlerimizin yıpranmasını önlemiş oluruz. Kıyafetlerimizinden lekenin büyük bir kısmını çıkarmayı başardıktan sonra kalan mum parçalarını çıkarmak için beyaz bir kağıda ve ütüye ihtiyaç duyarız.

mum-lekesi-nasil-cikar5

Kâğıdımızı mum lekesi olan yere ya da kumaşın altına koyuyoruz daha sonra giysimizin kumaşının cinsi ne ise ona göre ütümüzü ayarlıyoruz. Mum lekesi olan tarafın üzerine de ikinci bir kâğıt daha koyuyoruz. Mum lekesi tamamen kâğıdın üzerine geçinceye kadar üstteki kağıdı ütülemeye devam ediyoruz. Leke ortadan kaybolana kadar kağıdın temiz yerleri ile aynı işlemi uygulamaya devam ediyoruz.

mum-lekesi-nasil-cikar3

Sizler de karşı karşıya olduğunuz lekeleri sitemizde yer alan püf noktaları ile bu şekilde kolayca çözebilirsiniz.

mum-lekesi-nasil-cikar4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ