Mutfaklarınızda Bunları Kesinlikle Yapmayın!

Mutfaklarınızda Bunları Kesinlikle Yapmayın!

Mutfaklarımızın düzenli ve temiz olması ailemizin sağlığını da etkiler. Sağlıksız ortamlarda pişen yemekler aile bireylerinin sağlıklarını da bozar. Mutfaklarımız ne kadar temiz olursa olsun, ne kadar hijyen konusuna dikkat edersek edelim bir de mutfaklarda kesinlikle yapmamamız gereken şeyler vardır. Bir çoğumuz bunları belki de daha çok hijyen sağlamak için yapıyor olabilir ve zararlarınız bilmiyor olabiliriz. Canimanne.com sitemizin takipçisi hanımlar için biz bunları hatırlatmak, sizleri bu konuda bilgilendirmek istedik.

mutfaklarinizda-bunlari-kesinlikle-yapmayin

Mutfaklarımızda Yapmamamız Gerekenler Nelerdir?

  • Pek çoğumuz kesme tahtalarındaki lekelerden şikayet ederiz. Bu lekelerin çıkması için tahtalarımızı çamaşır suyu gibi kimyasallarla temizleme yoluna gideriz. Oysa ki bu kimyasallar ne kadar durularsak durulayalım tahtaya nüfus etmiş olacak ve daha sonra keseceğimiz besinler yoluyla sağlığımızı olumsuz etkileyecektir.
  • Kireçli sulardan dolayı dibi kireç tutmuş demlik, çaydanlık ve ketle gibi aletleri kullanmaya devam etmek doğru değildir. Mutlaka bu aletleri temizlemek gerekir. temizlik sırasında kireç çözücü kimyasallar yerine doğal kireç çözücüleri tercih etmek gerekir. Bu konuda sitemizde yer alan diğer içeriklerden faydalanabilirsiniz.
  • Pişmiş yemekleri sıcakken buzdolabına koymak sağlıklı değildir. Yemeklerin iyice soğumasını beklemeli, daha sonra buzdolabına koymalıyız.
  • Yemeklerin sıcak ortamlarda bırakılması da doğru değildir. Bozulmalara, hatta zehirlenmelere yol açacağından sağlıksız durumlar oluşur.
  • Özellikle teflon tencerelerin metal karıştırıcılar ile karıştırıldığında bir süre sonra dibindeki teflonun kalktığı görülür. Bu tencereleri kullanmaya devam etmek kansere davet çıkartmakla eşdeğerdir.
  • Sebze ve meyvelerin tazeliklerini koruyabilmeleri için mutlaka soğuk suyla yıkanması gerekir. Kış aylarında sular çok soğuk olsa da ılık su tercih edilmemelidir.

mutfaklarinizda-bunlari-kesinlikle-yapmayin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ