Namaz takkesi yapımı

Namaz takkesi yapımı

Namaz takkesi yapımı çeyizlerde ve nişan bohçalarında yer alan namaz takkesi nasıl yapılır isteyen hanımlarımız için video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Namaz kılanlar için çok kullanılan hazır olarak satılan bir ürün diyebiliriz. Çeyizlerde el işi yeri ayrı olduğunu düşünüyoruz. Annelerimiz mutlaka örme taraftarıdır. Bizlerde sizler için yapılışı yayımlayarak sizlere faydalı olmaya devam etmeye uğraşıyoruz.

Yapılışı video anlatımlı olması yapmak isteyen arkadaşlarımıza oldukça kolaylık sağlayacaktır. Kuran öğrenmeye giden çocuklarınız içinde yaz boyunca takacakları takkeleri örerek onları mutlu edebilirsiniz.

Namaz takkesi yapımı

Malzemeler etamin ip tercih edilmiş, isterseniz dantel ipi kullana bilirsiniz.

Tığ olarak 8, numara 1. 25 mm kullanılmış, sizler elinize yatkın tığ kullana bilirsiniz.

İlk olarak 10 zincir yapalım. Halka oluşturalım ve içine ikili trabzan yapalım. Toplamda 29 trabzan yapalım. 3 Zincir çekip aynı noktaya trabzan yapalım. Tekrar 1 zincir çekip 1 atlayıp yanındaki zincire ikili trabzan yapalım. Bütün sıırayı bu şekilde yapalım. Üçüncü sırada ikli trabzanların üzerine üçlü tarbazan yapıyoruz. Aralarda 2 zincir çekiyoruz.

3 çekip üçlü trabzanların üzerine 4 trabzan uygulaması yapıyoruz. Bu şekilde artırma tekniği uyguluyoruz. Bu şekilde toplamda 9 trabzan olana kadar yapıyoruz. Modelimiz örnek değişimi ve kurulumu için detaylı anlatımı için videomuzu izleyerek uygulaya bilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi, örgü el işleri, dantel hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Namaz takkesi yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Orgu hayatım_ kanalına bu güzel namaz takkesi modeli için çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zeynep Salman dedi ki:

    Mrb ben BU örneği naylon dantel ipiyle yapmak istiyorm sayıları nasıl ayarlayabilurim.
    Şimdiden teşekkürler ?

BİR YORUM YAZ