Ne Sıklıkla Emzirmeliyim?

Ne Sıklıkla Emzirmeliyim?

NE SIKLIKLA EMZİRMELİYİM?

Anne adayları hamilelik sürecinde vakit buldukça kitap okur, yeni şeyler öğrenmeye çabalar ve doğacak bebeği için hayati öneme sahip her şey konusunda bilgi sahibi olmak ister. Bu uzun süreçte her annenin ilk isteği bebeğini bir mucize olan anne sütüyle uzunca bir süre beslemek vardır. Süt yapıcı tüm gıda ve içecekler doğuma yakın temin edilir.  Yeni doğum yapan annelerin en büyük endişeleri arasında bebeğinin doyup doymaması durumu vardır. Bu endişe yeni annenin loğusa ruh halinde zor bir kısır döngü içine girmesine neden olabilir. Hep aynı sorular aklında döner; bebeğim doyuyor mu, ne sıklıkla emzirmeliyim?

emzirmek

İhtiyacı Olduğu Her An Emzirilmeli

Bebeğinizle birbirinize ilk kavuştuğunuz andan itibaren, hatta doğum öncesinde salgılanmaya başlanan hormonlar sayesinde sütleriniz gelmeye başlar. Anne sütü mucizesi ona vereceğiniz en güzel gıdadır. İlk doğduğu yarım saat içinde alacağı kolosturum adlı koyu sarı renkli süt ile bağışıklığına maksimum destek vermiş olacaksınız.

emziren-anne

Bunun yanı sıra, zaten yeni doğmuş bir bebek için emzirme süresi yada sıklığı gibi bir durum söz konusu olamaz. Sık ve az emen bebek uyuya kalır çoğunlukla. Bu nedenle bebeğiniz her ağladığında onu kucağınıza almalı ve göğsünüzden gelen şifa ve sevgi ile onu büyütmelisiniz.

anne-ve-bebek

Ne sıklıkla emzirmeliyim sorusunu sormadan önce bilmelisiniz ki; anne bebek iletişiminde önemli bir yere sahip olan emzirme işlemi, bebek anneyi arzu ettiği her an kayıtsız şartsız yapılmalıdır.

bebek

Uzun Uykular Başlayınca

Bebeğiniz büyüdükçe uykuları da düzene gireceği için geceleri daha az uyanır. Emmek için uyanır ve emdikten sonra yeniden uykuya devam eder. Böyle durumlarda ne sıklıkla emzirmeliyim diye düşünmenize de gerek kalmaz. Bebeğiniz istediği zaman onu emzirerek, zamanı geldiğinde de ek gıdaya kolayca alışmasını sağlayarak, sağlıklı beslenmesinin temelini oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ