Oksijenli Su İle Saç Rengi Açma

Oksijenli Su İle Saç Rengi Açma

Çok fazla kimyasal içeren boyalar ile saçlarınızın rengini açmak yerine oksijenli su ile rahat ve kolay bir şekilde saç renginizi açabilirsiniz. 

Oksijenli su ile saç rengi açma yıllardır yapılan ve bilinen bir yöntemdir. Fakat bu yöntemi doğru yapılması gerekir. Aksi takdirde saçlarda kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Oksijenli su ile saç rengi açmayı tercih etmenin bir diğer önemli nedeni de daha ekonomik olmasıdır. Oksijenli su saç boyama fiyatlarına göre oldukça ekonomiktir. bu nedenle kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca 20 yaşını geçmemiş genç kızlarda saçlarına boya vurmamak için oksijenli suyu tercih edebilmektedir. Oksijenli su ile saç rengi açmanın püf noktalarını ve aşamalarını aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Oksijenli Su İle Saç Rengi Açma

Gerekli Malzemeler: 2-3 yemek kaşığı oksijen suyu, 4 yemek kaşığı karbonat, alüminyum folyo ve seyreltmek için su gereklidir.

  • İlk olarak tüm malzemeyi plastik bir kap içerisinde karıştırın. Malzemeyi karıştırırken ortaya çıkabilecek herhangi bir kimyasal gaza karşı ağzınıza kapamayı unutmayın.
  • Daha sonra ise saçlarınızı çok az nemlendirin.
  • Nemlendirdiğiniz saçınızı tutamlara ayırın.
  • Parça parça böldüğünüz alüminyum folyoları saçınıza fırça yardımı ile karışımı sürdükten sonra kapatma işleminde kullanın.
  • Alüminyum folyo ısı vererek saçın renginin daha iyi açılmasını sağlayacaktır.
  • Saçınızın rengine ve açılma oranına göre ortalama olarak bu karışımı saçınızda 20-30 dakika bekletin.
  • Daha sonra saçınızı şampuan ile yıkayıp saç şampuanı ile karışmaması için durulayın.
  • Son olarak saçlarınızı saç kurutma makinesi kullanmadan kendi kendine kurutmaya bırakın. Çok fazla ısı uygulamak saçları yıpratabilir. Bu yüzden kendi halinde kurumaya bırakmanız gerekiyor. Bu şekilde yaptığınızda saçlarınız kolayca açılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ