Okul Öncesi Etkinlik Kapı Süsü Yapımı

Okul Öncesi Etkinlik Kapı Süsü Yapımı

Okul öncesi eğitimde çocukların görsel ve tasarım yönüne geliştirmek için yapılan en güzel kapı süsü örneklerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Okul öncesi eğitimde okulda birçok etkinlik yapılır. Bu etkinliklerin ana amacı öğrencinin okulda sıkılmasını engellemenin yanı sıra görsel zekasının da gelişimini sağlamaktır. El işi, resim ağırlıklı olan okul öncesi eğitimde çocuklara süsleme örnekleri yaptırılır.

Okul öncesi etkinlik kapı süsleme yapımının örneklerini öğretmenler öğrencilere gösterip onlarında kendi zevkine göre yapmasını ister. Çocuklar genellikle çok profesyonel işler ortaya koymasa da hayal dünyalarında canlandırdıkları süslemeleri yaparlar. Genellikle kapı süsleri çocuklara hitap eden çiçek, böcek, hayvan figürleri içermektedir. Kapı süsü olduğu için ise daha çok çiçekler tercih edilmektedir. Keçe bezlerden, boncuklardan, renkli iplerden yapılabilecek kapı süslerini yaparken çocuklarınıza sizde evde yardım edip daha iyi bir iş ortaya çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklarınızın yaptığı her süslemeyi atmadan evinize yerleştirin. Onun yaptıklarına değer verdiğinizi ve emeğinin onlar için gurur verici olduğunu gösterin.

Kapı süsü yaparken üzerini süsleyecek bir şablon olması gerekir. bu şablonu kalın bir kartondan yapabilirsiniz. ayrıca üzerindeki süslemeleri yapıştırmak için bir de iyi bir yapıştırıcı lazımdır. Okul öncesi eğitim gören çocuklarınız kapı süsü yaparken onlara kesme, biçme ve yapıştırıcı konusunda yardım edin. Aksi takdirde kendini yarayabilir.

Kapı süsünü sadece okul öncesi eğitim gören çocuklar değil tasarım ile ilgilenen kişilerde yapmaktadır. Evlerinin dekor eşyalarını kendileri yapan kişiler ortaya daha iyi örnekler çıkarabilmektedir.

Okul Öncesi Etkinlik Kapı Süsü Yapımı

En güzel kapı süsleri örnekleri aşağıdan bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ