Okula Yeni Başlayacak Olanlar İçin Alışveriş Önerileri

Okula Yeni Başlayacak Olanlar İçin Alışveriş Önerileri

Okula Yeni Başlayacak Olanlar İçin Alışveriş Önerileri

Okula yeni başlayacak olan minikler için gün gittikçe yaklaşıyor. Bu telaşa birde alışveriş telaşı ekleniyor. Ne alacağını, nasıl ve ne kadar alacağını bilemeyen veliler ne yazık ki oldukça zorlanıyor. Okul alışverişi yapmaya başlayan veliler ve öğrenciler için birkaç alışveriş önerisini bir araya getirdik. Bunlara dikkat ederek daha doğru ve eksiksiz bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Okula yeni başlayacak olanlar için alıveriş önerileri arasından birkaçı ise şunlardır;

  • Bilinçsiz alışveriş yapmaktan kaçının. Bunun için araştırın ve sadece güvenli, kaliteli olan ürünleri tercih ediniz. Kaliteli ürünleri en iyi kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Sırf ucuza kaçmak adına kalitesiz ürünlere yönelmeyiniz.
  • Merdiven altında, hangi koşullarda üretildiği belli olmayan kalitesiz ürünleri alarak çocuğunuzun sağlığını tehlike altına atmayınız. Bunun için her zaman kaliteli ve markalı ürünleri tercih ediniz.
  • Aldığınız ürünlerin barkod numarası olup olmadığını kontrol edin. Üreticisi belli olan yani kimliği olan sağlıklı ürünleri tercih ediniz.
  • Çocuğunuz için tercih edeceğiniz şişe, beslenme çantası, su matarası gibi ürünlerin sağlık koşullarına uygun olanlarını tercih ediniz.
  • Kırtasiye ürünlerini alırken mutlaka TSE damgası olmasına dikkat ediniz.
  • Günümüzde kırtasiye ürünleri üzerinde sıkı denetim yapılmaktadır. Şuan piyasada olan 100 üründen 90’ı sağlıklıdır. Ancak her ne kadar bu oran yüksek olsa da hala sağlıksız, ambalajsız, kimliksiz, TSE damgası bulunmayan ürünler yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ