Örgü Bardak Altlığı Yapımı Anlatımlı – Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Örgü Bardak Altlığı Yapımı Anlatımlı – Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Merhabalar arkadaşlar
Mobil uygulamamız üzerinden (Örgü Modelleri – Canım Anne) gelen istekleri sırası ile anlatıma almaya devam ediyoruz. Bu video da ise Örgü ile bardak altlığı nasıl yapılır sizler ile paylaşacağız. Bardak altlığı genel olarak porselen, karton, ve  plastikten yapılmaktadır. Bardakların masada leke yapmaması için kullanılmaktadır. Bunun yanında dekoratif güzel koleksiyon olarak da kullanılmaktadır. Son yıllarda bardak altlığı yerine peçete kullanımı da artmıştır. Ancak kendi fikrimce bardak altlığının yerini peçete alamayacaktır. Örgü bardak altlıkları ile harika tasarımlar yapabilirsiniz. Üzerlerine kendinize özel harf, rakam ve tarih veya söz kullanabilirsiniz. Düşünsenize eşinizin sizin için söylediği söz bardak altlığında sürekli kalıcı olması süper bir şey. Konuyu fazla dağıtmadan malzemeleri söyleyerek başlayalım.

Malzemeler: tercihen kalın örgü ipi , ipe uygun tığ.

Yapılışı: 6-7 zincir çekerek örgümüze başlıyoruz. Zincirin uç kısmına batıp yuvarlağımızı oluşturuyoruz ( sihirli halka ile de başlanabilir ) Yuvarlağın içine dört tane üçlü trabzan yapıp 3 zincir çekiyoruz . Bu işlemi 4 defa tekrar ediyoruz. Bir üst sıraya geçtiğinizde her trabzanın üzerine bir trabzan ve ekstra olarak çektiğimiz her üç zincirin içine iki trabzan ekleyerek örüyoruz. İstenilen büyüklüğe gelene dek aynı şekilde örerek devam ediyoruz. İstediğimiz boyuta ulaştığında en son sırayı sık iğne olarak dolanıyoruz ve bardak altlığımızı tamamlıyoruz.
Rengarenk güzel günlerde kullanmanız dileğiyle…..
Kolay gelsin ?

örgü bardak altlığı yapımı,örgü bardak altlığı nasıl yapılır,çiçekli bardak altlığı yapımı,örgü bardak altlığı modelleri,örgü bardak altları,bardak altlığı nasıl örülür,örgü bardak altı,
tığ işi bardak altlıkları,çaydanlık altlığı modelleri,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ