Çocuk Eldiven Modelleri

Kış ayları geldi çattı hanımlar. Kış hazırlıklarını sadece mutfakta uygulamadığınızı, giyim kuşamlar için de hazırlıkların hız kazandığı zamanlar başladı. Yazlıklar birçok evde yavaş yavaş yıkanıp, ütülenip hurçlara yerleştiriliyor sanırız. Dolapların arka taraflarında bekleyen kışlık giysiler de yazlıkların yerini alır bir-iki haftaya kalmadan. Elinizdekileri gözden geçirip eksiklerin tamamlanması için de uygun vakitlerdeyiz.

Kış ayları denince akla ister istemez içi yün yumakları, tığlar, şişler bulunan örgü sepetleri geliyor. Rengarenk yünler karşımızda arz-ı endam ediyor ve bizi adeta örgü örmeye kışkırtıyorlar sanki. Büyük parça örme işleri için belki daha erken ama çocuklarınız için şapkalar, atkılar ve eldivenler gibi küçük kışlık giysileri örmek size keyif verebilir.

Örgü çocuk eldiven modelleri ile kışlık örgü örme mevsimini an itibariyle başlatıyoruz hanımlar, haydi kolay gelsin hepimize. Daha önce hiç eldiven yapmadıysanız kolay çocuk eldiven yapımı hakkında biraz araştırma yapabilirsiniz. Artık çocuk ve büyük eldivenlerinde yeni trend tek parmaklı eldivenler. Gördüğünüz gibi işiniz şimdiden kolaylaştı bile. Sadece başparmak örüp diğer parmakları tek bir yerde toplama esasına dayalı tek parmak eldivenler. Bunları Hem şişle hem de tığ ile örmeniz inanın tahmininizden çok daha basit olacak. Her akşam bir çift örüp bitirmeniz işten bile değil hatta.

Tığ işi çocuk eldiven örnekleri, en az şişle örülenler kadar çok çeşitli olduğundan ilk örgünüzü tığla yapmanız iyi bir fikir olacaktır. Tığ ile tek parça olarak kolayca öreceğiniz çocuk eldivenine istediğiniz şekilde işleme yaparak değişik görüntüler yaratabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği çizgi film kahramanlarından hayvan figürlerine kadar bir sürü alternatif bulabilirsiniz. Renkli ipleri her zaman çocuklara daha çok yakıştırıyoruz. Giysileri de onların ruhları kadar renkli ve şeker gibi olsun diyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ