Örgü Kazaklar İle Kışlarınız Artık Daha Sıcak Geçecek

Örgü Kazaklar İle Kışlarınız Artık Daha Sıcak Geçecek

Şimdikiler çok bilmeseler de eskiden annelerimiz, ninelerimizin ördüğü kazaklarla büyüdük biz. Bayram gelmeden kazaklar hazırlanır, bayrama kadar giyilmez, bayram beklenirdi. Nerde öyle şimdiki gibi sürekli alınan kıyafetler. Yoktu yeni kıyafetler bayramı beklerdi. Onlarda kışın örgülerden olurdu. Hatta sadece kışlık değil bir resmimde gördüm yazın ortasında, kıpkırmızı kiraz ağacının üzerinde örgüden bir şort ve yine örgüden bir kısa kollu giydirmişler bana J O sıcakta yazık değil mi bana diyeceğim ama çokta şeker olmuşum hani J Şimdikilerde o kış günlerinde giysinler örgüleri bizim gibi hiç üşümesinler ve o birçok para verilen dayanıksız kazaklardan almak zorunda kalmasınlar. O zaman ne yapalım kazak örgü modellerine bir göz gezdirelim.

  Kazak örgü modelleri dedik ama aslında her örneği kazağa uygulayabilirsiniz. Çünkü örgü kazaklarda her model çok şık duruyor. İsterseniz tüm renklerin buluştuğu kilim desenli kazaklarla kışınıza renk katabilir, isterseniz kışın rengi olan koyu renklerden özellikle siyahtan kazaklar örebilirsiniz. İster kazaklarınıza modeller uygulayın isterseniz herkesin bildiği lastikle başlayıp sonrasında yine haroşa veya ters örgü ile devam edin. Çocuklarınız içinde ters örgüden kazaklar örüp, kazak bitikten sonra istediğiniz desenleri sonradan üzerine işleyebilir, çocuğunuzu sevdiği çizgi film kahramanlarıyla kazağında buluşturabilirsiniz. Böylelikle kazağınız çok daha neşeli bir hal almış olacak ve çocuklarınız örgü kazakları çok daha fazla sevecek ve kışı üşümeden rahatça geçirebilecekler. Kendiniz içinde düz kazaklar örüp daha sonra üzerine evde eskimiş ürünlerinizden ve ya aldığınız aplikeler ile süsleyebilir ve kazaklarınıza çok hoş görüntüler verebilirsiniz.

El emeği olan kazaklar yıllar geçse de yerini satın alınan o kolay yıpranan kazaklara bırakmayacak. Çünkü el emeği ile örülen kazaklar her daim tercihlerde ilk sıralarda yer alarak örgü severlerin gönüllerini feth etmeye devam edecek. Sizde örgü kazak modellerinden birini seçin ve isterseniz çocuklarınıza, ister eşinize, isterseniz erkek arkadaşınıza örüp, hediye edin ev onların bu özel hediye ile çok mutlu olmasını sağlayın. Şimdiden sizlere kolay gelsin.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ