Örgü Poşet Çantası Yapımı

Örgü Poşet Çantası Yapımı

Market alış verişlerinden döndüğünüzde aldığınız malzemeleri yerleştirirken elinizde onlarca poşet birikmiş oluyor her seferinde. Bu poşetler çoğu evde çöp poşetleri olarak kullanılıyor ve kullanılacağı zamana kadar bir yerlerde bekletmek gerekiyor. Mutfak malzemeleri satan mağazalarda bu poşetleri saklayacağınız özel tasarım kutular bulabilirsiniz elbette ama bizim daha iyi bir fikrimiz var hanımlar.

orgu-poset-cantasi-3

Alış veriş poşetlerinin kendisinden poşet çantası örebilirsiniz. Tahmin edeceğiniz gibi örgü poşet çantası modelleri sadece naylon poşet kullanılarak yapabileceklerinizle sınırlı değil. Farklı örgü ipleri kullanarak da örgü poşet çantası yapabilirsiniz. Sizlere öncelikle naylon poşetten örgü poşet çantası yapımı ile ilgili detaylar verelim dilerseniz. Marketten aldığınız naylon poşetleri uzunlamasına dörde katlayınız. Sap kısımlarını ve taban kısmını bir makas yardımıyla kesiniz.

orgu-poset-cantasi-2

Örgü poşet için kullanacağınız bölüm elinizde kalan kısımdır. Bu parçayı 1-1,5 santimetre kalınlığında şeritler halinde kesiniz. Şeritleri açtığınızda elinizde halka şeklinde poşet şeritleri olacak. Bunları birbirinin içinden geçirerek önce uzun bir ip haline getirmelisiniz, ardından ipinizi yumak yaparak örerken karışmasını önlemiş olacaksınız. Kalın bir tığ yardımıyla poşet çantanızı örmeye başlayabilirsiniz.

orgu-poset-cantasi-4

Örgü poşet çantası örnekleri çeşit çeşit olduğundan siz kendi zevkinize göre bir model seçebilirsiniz. İsterseniz ince uzun, isterseniz kısa ve geniş formda örebilirsiniz çantanızı. Önce taban kısmını örüp onun üzerine gövdesini ördüğünüzde örgü poşet çantanız daha dik ve düzgün duracaktır. Doğada yüzyıllarca kaybolmayan alış veriş poşetlerini saklayacağınız örgü poşet çantanızı da aynı materyalle örme fikrini sevdiğiniz hiç şüphe etmiyoruz hanımlar.

orgu-poset-cantasi-5

Her mağazanın farklı renklerde poşetleri olduğunu düşünürsek, örgü poşet çantanız gayet renkli, cıvıl cıvıl bir aksesuar olarak mutfaktaki yerini alacaktır.

Eğitim kategorimizdeki eğlendirirken bilgilendiren yazılarımızı linki tıklayarak okuyabilir, sosyal medya hesaplarınızda dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Her kategoride konusunun uzmanı bir kadro tarafından hazırlanan sitemizi takip edin, ettirin hanımlar.

orgu-poset-cantasi-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ