Papatya sevdası lif modeli yapımı

Papatya sevdası lif modeli yapımı yeni tasarım olan çok şık ve bahar teması diyebiliriz. Kışın soğuk havasını papatya sevdası lif modeli ile ısıtalım diyorum. Üzerinde ki ufak kelebek detaylarına bayıldım. Çokta yakışmış bazen ufak detaylar örneklere çok şey katabiliyor.

Hanımlarımızın severek öreceğini düşündüğüm bir model olacaktır. Papatya sevdası lif örneği kızlarımızın çeyizi için yapılması gerektiğini düşünüyorum. Renk uyumu da çok orantılı olmuş suzananın elişi dünyasına çok teşekkür ediyorum. Bu güzel tasarımı için eline sağlık dileklerimi iletiyorum.

Banyo liflerinden sipariş alan hanımlarımız papatya sevdamız sizlere bol, bol siparişler getirmesi dileklerimle sizlerde sevdikleriniz için en güzel hediye olarak el emeğinizi vererek göstere bilirsiniz.

Çok güzel yeni tasarım lif örneklerinde tekrar sizlerle birlikte olmak dileğiyle yapmak isteyen arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin diyorum.

Papatya sevdası lif modeli yapımı

Papatya sevdası lif modeli detayları ve yapılışı

Kullanılan malzemeler: Orta çiçek tomurcukları için ve yeşil yapraklar lif ipi değil farklı ebruli ip kullanılmıştır.

Kenar uygulaması beyaz lif ipi kelebeklerde kalan ipleri değerlendirmek adına da renkli lif ipleri ve siyah lif ipi kullana bilirsiniz.

7 Numara tığ ve makas

Yapım aşaması modelimize öncelikle orta çiçek zeminini hazırlayarak başlıyoruz.

Sihirli halka içine sık iğne yapıp her sırada arttırma işlemi yapıyoruz çiçek tomurcuklarını yapacağımız yer. Blo tekniğini kullanarak orta kısmı örüyoruz.

Ön ilmeklerden değil arka ilmeklerden örüyoruz. Önde kalan ilmeklere tomurcuk çalışması yapacağız.

Çiçek için 2 sıra tırabzan çalışması yapıyoruz.

2 Sıra üzerine çiçek yapraklarımızı örüyoruz ve kenarda yaprak uygulaması yapıyoruz.

Beyaz lif ipiyle papatya görüntüsü vereceğiz lif modelimize 7 sıra da tamamlıyoruz iki sıra her bir dilimde arttırma işlemi yaptıktan sonra 3 sıra eksiltme işlemi yaparak papatya görüntüsünü oluşturuyoruz.

Kenar uygulaması olarak aynı renk ip ile tekli fıstık yaparak bütünlük sağlıyoruz. Tercihen kelebekler yapıp lifin üstüne dikerek farklılık katabilirsiniz lif modelinize. Kolay gelsin…

Lif modelleri, lif yapılışları hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Papatya sevdası lif modeli yapılışı VİDEO ANLATIM

SUZANIN ELİŞİ DÜNYASI KANALINA BU GÜZEL ŞİRİN LİF MODELİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ