Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

pas-lekesi-nasil-cikar2

Aslına bakarsanız pas lekesi en sık rastlanan leke çeşitleri arasında yer almaz. Çünkü günlük hayatımızda pek mümkün değildir paslı bir şeyin bulunduğu ortamda bulunmamız ya da bir şekilde paslı alanlara değip lekenin üzerimize bulaşması. Ama hepimizin bildiği gibi kıyafetlerimizin, koltuklarımızın, halılarımızın lekelenmesi hep hiç beklemediğimiz anlarda olur ve bu durum bizi oldukça panik olmamıza sebep olur.

pas-lekesi-nasil-cikar5

Bu günkü konumuz lekelerin arasında en çetini olarak görünen pas lekesi. Aslına bakarsanız görünüş olarak bizlere zor anlar yaşatacakmış gibi görünen pas lekesi pek de zorlu bir leke sayılmaz. Pas lekesi nasıl çıkar diyenler için hemen detaylı bilgi vermek istiyorum. Öncelikle pas lekesi olan alanın üzerine güzelce limon sıkıyoruz ve sıktığımız limonun da üzerine tuz döküp yaklaşık 5 dakika kadar bekletiyoruz. Bu işlemi uyguladığımız bölgeyi 5 dakika beklettikten sonra lekenin olduğu yeri hafif bir şekilde ovduğumuz takdirde lekenin çıktığını göreceksiniz.

pas-lekesi-nasil-cikar4

Halıdan pas lekesi çıkarma işlemi için pas lekesi ile karşılaştığınız bölgeyi öncelikle sert bir cisim ile kazımanız gerekir ki ilk leke katmanını halınızın üzerinden atabilesiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sıra lekenin üzerine deterjan döktüğünüz temiz ve beyaz renkli bir havlu ya da bez ile halınızı silmeye geliyor. Bu şekilde halınızın lekelenen bölümünü deterjan ile sildikten sonra bezinizi kontrol edip lekenin ne derecede çıktığını kontrol edebilirsiniz. Lekeyi çıkartma işlemi bu uygulama ile tam anlamıyla başarılı bir sonuç vermediyse halımızda meydana gelen lekemizin üzerine limon sıkıp biraz beklettikten sonra pas lekesinden tamamen kurtulabilirsiniz.

pas-lekesi-nasil-cikar3

Sizler de başınıza gelen lekelerden kurtulmak için sitemizde yer alan pratik bilgiler ile çözüm bulabilirsiniz. Şimdiden hepinize kolay gelsin hanımlar!

pas-lekesi-nasil-cikar1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ