Patates Suyu ile Cilt ve Yüz Bakım Maskesi

Doğanın mucizelerinden biri olan patatesin faydaları saymakla bitmez. Karbonhidrat deposu olan, potasyum be magnezyum bakımından zengin olan patates bu kez başka bir şekilde karşımıza çıkıyor. Cildimize iyi geldiği bilinen patates ile yapacağınız cilt maskesi ile cildinize daha taze bir görünüm kazandırmanız mümkün. Aslında tam olarak patates değil, patates suyu maskesi de diyebiliriz buna. Patates suyunu içmenin de bağışıklık sistemini düzenlediği de aklınızın bir köşesinde dursun. Vücudumuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olarak daha sağlıklı olmamızı sağlar.

İstediğimiz sayıdaki patatesi önce güzelce rendeliyoruz. Rendelediğimiz patateslerin suyunu iyice sıkıyoruz. Bu su ile öncelikle yüzümüzü yıkıyoruz. Bu patates maskesi uygulamamızın ilk evresi oluyor. Rendelenmiş patatesleri de tabii ki atmıyoruz. Başta gözaltlarımız olmak üzere burnumuza ve tüm yüzümüze yayıyoruz.

Biraz beklerseniz maskenin yüzünüze yapıştığını göreceksiniz. Dolayısıyla da bir yere uzanmanıza ya da üzerini bir şey ile kapatmanıza gerek yok. Rahatlıkla ayakta dolaşıp işlerinizi yapabilirsiniz.

Patates maskesinin yüzünüzde yarım saat kalması cildinizin tertemiz ve daha canlı olması için yeterlidir. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra zaten siz de cildinizdeki değişimleri hemen fark edeceksiniz. Ayrıca bu maske düzenli olarak her gün uygulandığında zaman içinde gözlerinizin altındaki morlukları da geçirme etkisine sahiptir. Sivilce ve siyah nokta problemi olanlara da tavsiye edilir. Özellikle burnunuzun üzerindeki siyah noktalara çözümdür. Bir süre uyguladıktan sonra cildinizdeki değişimleri fark edebilirsiniz. Ayrıca yorgunluğa da iyi gelen patates maskesini her gün gönül rahatlığıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Patates Suyu

Patates Suyu Maskesi

Bu tarz ve buna benzer güzellik ve bakım önerileri ve püf noktaları için güzellik ve bakım kategorimizi de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bu önerileri sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ