Pembe kız bebek patik yapılışı

Pembe kız bebek patik yapılışı

Pembe kız bebek patik yapılışı görsel resimli anlatımlı olarak siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Kış aylarında bebek patikleri annelerin tercihinde olmasıdır. Yün iple örülen patikler oldukça sıcak tutmaktadır. Örgü patik modelleri yelek modelleri ile takım olarak örülüp uyumlu giydirmeyi seven anneler takım örgü modellerini uygulamaktadır.

Patik modelleri şiş ve tığ işi olarak bulunmaktadır. Bebek patikleri şiş örgü olarak daha fazla yapılan modellerdir. Sitemizde oldukça geniş bebek örgü modelleri bulunmaktadır.

Örgü, örgü patik modelleri, bebek patikleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Pembe kız bebek patik yapılışı

 

Pembe kız bebek patik modeli
1 yaş kız bebek patiği örgüye 33 ilmekle başlanır 10 sıra ördükten haroşa sonra 4 sıra düz örgü örülür ve sonra tekrar 5 sıra haroşa örgü örülür böylelikle patiğin alt kısmı tamamlanmış olur düz örülen yer daha sonra birleştirilerek alttaki bölüm yapılmaktadır.Patiğin burun kısmını oluşturabilmek için şişteki ilmek sayısı 3 e bölünür ilk 22 ilmeği ördükten sonra 1 ilmek kesilip geri dönülür 11 ilmek örülür 1 ilmek kesilir ve bu şekilde sadece ortadaki 11 ilmek örülüp yanlardan birer ilmek keserek örmeye devam edilir taki yanlarda 6 şar ilmek kalıncaya dek.Patiğin bilek kısmına gelinir ve örgü bitirilir.Patiğin bilek kısmını örmek için 18 ilmkle örgüye başlanılır 6 haroşa 6 ilmek burgu tekrar 6 ilmek haroşa yapılarak yeterli uzunlukta bir parça örülür .Dikişleri yapılarak alt kısım ile birleştirilir .Üzerine hazır alabileceğiniz yada kendinizin hazırlayabileceği süslerle sülenir küçük prensesiniz için sıcacık bir patik örmüş olursunuz.
1 yaş bebek şapkası örgüye 24 ilmek ile başlanılır 3 e bölünüp ilk 8 ilmek haroşa 2. 8 ilmek burgu 3. 8 ilmek haroşa yapılır.Örgüde yeterli uzunlukta örüldükten sonra örme işlemi bitirilir.Sonrasına örülen parçanın üst bölümüne şapkanın tepe kısmını oluşturmak için ilmek çıkarılır çıkardığımız ilmekleri 15 sıra düz örgü örüp daha sonra 15 sırada haroşa örgü ile tamamlayarak örme işlemini bitirin ,dikiş işlemlerini bitirdikten sonra çocuğunuz için harika bir takım yapmış olacaksınız hatta bu takımı 30 ilmekle başlayıp haroşa öreceğiniz bir atkı ile tamamlayabilirsiniz. 

 

Pembe kız bebek patik ve bere yapılışı (ANLATIMLI)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. nejla dedi ki:

    patiği ördüm.Çok güzel bir model. Ama patiğin alt kısmını yani taban kısmını nasıl birleştirilecek anlatıp bir şema ile gösterir misiniz? .en kısa zamanda bu ayrıntıyı dikkate alırsanız çok sevinirim.şimdiden çok teşekkürler

    1. Güzel Annem dedi ki:

      Merhabalar sitemize olan ilginiz için teşekkür ederiz. Taban yapımı ile ilgili videoyu http://www.canimanne.com/bebek-patigi-ve-taban-yapimi-videolu.html adreste sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız modeli Facebook sayfamızda: https://www.facebook.com/canimannecom bizler ile paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ