Plastik Su Şişelerini Değerlendirme Fikirleri

Hepimizin evinde ve etrafında bolca bulunan plastik şişeleri değerlendirme fikirlerini aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Plastik su şişeleri çevreye atıldığında çevreye zarar verir ve yıllar boyunca doğada kaybolmadan doğayı kirletir. Plastik şişeleri çöpe atmak yerine geri dönüşüm fikirlerinde kullanıp değerlendirebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her alanda plastik şişeleri kolayca değerlendirip dekoratif objeler elde edebilirsiniz. aşağıda yer alan plastik şişeleri değerlendirme projelerini sizde evde çocuklarınız ile birlikte deneyip hem onların geri dönüşümü anlamasını sağlayabilir hem de güzel şeyler ortaya çıkarabilirsiniz.

Plastik Su Şişelerini Değerlendirme Fikirleri

  • Plastik su şişelerini orta kısmında kesip içerisine kum ve küçük bitkiler ekebilirsiniz. Veya bir sandal misali kesip iplere asıp dekoratif saksılarda elde edebilirsiniz.
  • Su şişelerini evde kalemlik, makyaj fırçalarını koymak yeri, kumbara gibi amaçlarla da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uç kısımlarını kesip boyamak, renkli kağıtlarla kaplamak veya bezlerle kaplayarak kullanmaktır. Dekor kısmını istediğiniz gibi zevkinize uygun olarak düzenleyebilirsiniz.
  • Çoçuklarınız için plastik su şişelerinden oyuncaklar yapabilirsiniz.
  • Plastik su şişelerini boyayıp veya üzerine hasır ipler yapıştırıp yağlık, sosluk gibi alanlarda da kolayca kullanabilirsiniz.
  • Eğer evinizde bulunan çivi, vida gibi küçük aletler için çözüm arıyorsanız bir çekme içerisine plastik su şişelerini kesip her birinin içerisine ayrı ayrı koyup düzen elde edebilirsiniz.
  • Son olarak plastik su şişelerini delip balkona veya bahçenize koyup içerisini yemle doldurarak kuşlar için yemlik yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ