Canım Anne

Pratik Banyo Temizleme Yöntemleri

Pratik banyo temizleme yöntemleri arıyorsanız aşağıdan banyonuzu pırıl pırıl yapacak etkili temizlik yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Banyo evin en fazla kullanılan ve en çabuk kirlinen alanıdır. Özellikle de tuvalet ve duşa kabinin birlikte olduğu banyolarda her gün temizlik yapmak önemlidir. Sağlık açısından her gün temizlenmesi gereken banyolarda bazen inatçı kirler çıkmaz ve kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Aşağıdan banyonuzu pratik bir şekilde temizleyebileceğiniz yöntemleri madde madde bulabilirsiniz.

Pratik Banyo Temizleme Yöntemleri

  • Duş başlığını temizlemek için bir buzdolabı poşeti içerisine beyaz sirke koyun. Daha sonra bu poşeti duş başlığına geçirip ağzını bağlayın. Bir gece bu şekilde bırakın ve sabah durulayın. Duş başlığınız ilk günkü gibi tertemiz olacaktır.
  • İnatçı küvet kirlerinden kurtulmak için greyfurtu ikiye bölün. Daha sonra ise üzerine tuz dökün ve küveti greyfurt ile güzelce ovalayın. Duruladığınızda kirlerin gittiğinizi göreceksiniz.
  • Banyoda yer alan kaloriferin aralarını veya banyo havalandırma penceresini temizlemek için bıçak üstüne bir çorap geçirin. Leke sökücüyü alana sıkıp çorap ile aralara girerek kolayca temizleyebilirsiniz.
  • Tıkanan lavaboyu veya küveti açmak için ise 4 tablet Alka-Seltzer ve 1 bardak damıtılmış sirkeyi alana dökün. 10 dakika sonra karışımı kaynamış su ile durulayın. Tıkanıklık gidecek tertemiz olacaktır.

Pratik banyo temizleme yöntemlerine aşağıdan Kadınca Kararınca kanalı anlatımı ile de videolu olarak ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın