Prenses Elbise Modeli Yapımı

Prenses Elbise Modeli Yapımı

Prenses elbise modeli yapımı Tunus işi ve tığ işinin güzelliği harika elbise modelini prensesler için sunuyoruz. Umarız severek öreceğiniz elbise modeli olacaktır. Detaylı yapımı video anlatımda mevcuttur. Farklı ip seçimi ile kendi uyumunuzu farklılığınızı katarak elbise modeli uygulayabilirsiniz.

Kız çocuğu olan anneler örgü modellerini takip etmektedir. Örgü modelleri geniş örnek seçeneği sunmaktadır. Tunus işinden, tığ ve şiş örgüleri birçok modelin video anlatımlı olması da annelere kolaylık sağlamaktadır. Sitemizde elbise modellerini bulabilirsiniz. Farklı çocuk elbise modellerimiz bulunmaktadır. Bahar ve yaz ayları için elbise modelleri tercih edebilirsiniz.

Prenses Elbise Modeli Yapımı

2,5 ve 3 yaş için uygundur.

2 Renk ip seçimi

Tunus şişi

İlk olarak elbisenin roba kısmını hazırlıyoruz.

Yapılışı: 27 zincir çekerek başlayalım, her zincir içinden ilmek çıkartalım, ilmekleri kapatarak sıra başına gelelim, tekrar aynı işlemi uygulayalım. Üçüncü sırada 23 ilmek örüyoruz ve geri ilmekleri kapatarak başa dönelim, toplamda sekiz sıra örelim.

Devamında sekiz ilmek kaydırma yöntemi ile eksiltme yapıyoruz. On beş ilmek ile devam ediyoruz. Toplamda on iki sıra örelim. aynı parçanın tam tersi örelim yani sağ ve sol kısım olarak kol kısmını ayarlıyoruz.

Arka yapılışı için 52 zincir çekerek başlayalım, ilk iki sırayı örelim sonrasında iki kenar kısmından üç ilmek eksiltelim kalan ilmek sayısı 46 ilmek ile toplamda on sekiz sıra örelim. Sonrasında on beş ilmeği iki sıra örelim iki taraftan aynı işlemi yapıyoruz. Arka kısmı tamamlamış olduk roba kısmına süslemek için çiçek detayı ve sonrasında tığ işi ile etek kısmı yapımı ve birleştirme aşamaları için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.. Kolay gelsin..

Örgü bebek elbise modelleri, bebek elbise modeli, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Knitting Queen youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Prenses Elbise Modeli Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ