Ramazan Bayramı 2018 Ne Zaman? – Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

Ramazan ayının bitimini ile başlayan Ramazan bayramı bu yıl hangi güne denk geliyor, Ramazan bayramı tatili kaç gün gibi sorularının cevaplarını sizler için derledik. 

Ramazan Bayramının Önemi

Her yıl kutlanan iki önemli dini bayramdan biri olan Ramazan bayramı her zaman Ramazan ayının bitimine denk gelmektedir. Ramazan ayının bitimini kutlamak ve ramazan ayı boyunca oruç tutanları bir nevi ödüllendirmek amacıyla Ramazan Bayramı kutlanmaktadır. Ramazan Bayramında bayramlaşmak, sevdiklerimizle birlikte vakit geçirmek, bu günün anlam ve önemi paylaşmak gerekir. Manevi ve kardeşlik duygularını pekiştiren bu günü tüm Müslüman alemi sevinçle kutlamaktadır.

Ramazan Bayramı 2018 Ne Zaman?

Ramazan Bayramı bu yıl 15 Haziran Cuma gününe denk geliyor. 14 Haziran perşembe günü arefe günü ile başlayan Bayram telaşı 17 Haziran günü bitecek. Ramazan Bayramı 15-17 Haziran tarihlerinde olacak. Ramazan Bayramının son günü ise babalar gününe denk gelecek. 17 Haziran hem babalar günü hem de bayramın son günü olarak kutlanacak.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

Ramazan bayramı tatili bu yıl beklenildiği gibi uzun olmayacak. 14 Haziran perşembe günü arife günü başlayacak olan tatil 17 haziran pazar günü sona erecek. 18 Haziran Pazartesi günü çalışanların tatili bitiyor ve işlerinin başında olmaları gerekiyor. Uzun bayram tatilinin Kurban Bayramına denk gelmesi bekleniliyor. Ramazan bayramında çoğu kişi memleketlerine giderek aileleri ile hasret giderecek. Bayramın 4 gün tatil olması çalışanları üzse de uzun bayram Kurban bayramına den gelecek.

Resimli Ramazan Bayramı Mesajları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ