Resimli Yerli Malı Haftası Sözleri

Ülkemizin önemli günlerinden biri olan ve kendi ürünlerimize dikkat çekmeyi sağlayan yerli malı haftası ile ilgili sözleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Her yıl özellikle ilk okullarda kutlanan yerli malı haftası yerli ürünlere dikkat çekiyor. Ayrıca eğitim alan çocuklarımız da yerli ürünlerin önemini, nerede yetiştiklerini, üretim miktarlarını en önemlisi de paylaşmayı öğretiyor.  Türkiye’nin her bölgesinde yetişen sebze, meyve ve diğer yiyeceklerin hangi mevsimlerde ve hangi koşullarda yetiştiğini çocuklara güzel bir şekilde anlatmayı sağlıyor. En önemlisi de yerli malı haftası çocuklara tutumlu olmayı aşılıyor. 

İsraf ile ilgili bilgi verici video

Yerli Malı Haftası Ne Zaman?

Yerli malı haftası her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanıyor. Okullarda her öğrenciden yerli olan ürünleri getirmeleri isteniyor. Öğrenciler grup halinde yerli malı haftasını şiirler, resimler ve etkinlikler ile kutluyor.

Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık animasyonunu bilgilenme açısından çocuklarınız ile birlikte izleyebilir. Sevdiklerinizin de bilgilenmesi için onlar ile paylaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için ziyaret ediniz. https://www.gidanikoru.com/dunyarekoru

Resimli Yerli Malı Haftası Sözleri

Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşıp yerli malı haftasını önemini vurgulayabileceğiniz resimli yerli malı haftası ile ilgili sözleri ve atasözlerini derledik. Sınıf etkinliklerinde ders işlerken yardımcı olacağını düşünüyoruz. 

Ak akçe kara gün içindir.

Ayağını yorganına göre uzat.

Damlaya damlaya göl olur.

Har vurup, harman savurma.

İşten artmaz, dişten artar.

Bugünün işini yarına bırakma.

Güvenme varlığa, düşersin darlığa.

Sakla samanı, gelir zamanı.

Tutumlu olan kimse fakir olmaz.

Cennetin kapısını cömert açar.

Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti.

Ekmek olmayınca, yemek olmaz.

Gençlikte taş taşı, ihtiyarlıkta ye aşı.

Yerli malı Türkün malı, her Türk onu kullanmalı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ