Saç Bakımın da Püf Noktalar

Saç Bakımın da Püf Noktalar

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte cilt sorunları ve saçlarda oluşan olumsuzluklar kadınların şikâyet ettiği en büyük sıkıntılardandır. Saçlarda kuruluk ciltte kuruluk ve güneşte oluşan lekeler bunun gibi birçok problemler yaşanmaktadır. Kadınlar için saç önemli bir faktördür, bunun için de bayanlar saçlarına en ufak zarar gelmesini istemezler. Saçlarının korumak için de ellerinden gelen ve kulaktan duyma birçok bakım uygulamaya çalışırlar. Peki, bu bakımların ne kadarı faydalı?  Ya da ne kadarı etkili olmaktadır. Bu konuda hataya düşün kişi sayısı oldukça yüksektir. Saç maskesi adı altında satılan için de saçınıza iyi gelmeyecek maddelerin içerdiği oldukça fazla ürün bulunmaktadır. Bunları kullanmamanızı tavsiye ederim. İçirişinde zararlı maddelerin yer aldığını içerik kısmından öğrenebilirsiniz ya da bunları kullanmak yerine doğal ürünler kullanarak da saç maskesi oluşturabilirsiniz. Sizlere birkaç tane saçlar için yapılabilecek bakımlardan söylemek gerekirse;

  • Nem saçlarınızın en çok kaybettiği ve bulunması gereken en önemli faktörlerdendir. Saçınızın nem dengesini koruyabilmek için nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Bu ürün için de şunu söylemek gerekir ki piyasada nemlendirici adı altında birçok ürün vardır fakat bunlar sadece saçınızı yumuşak yapar bakım konusunda sizleri sadece aldatmış olur. Bu yüzdendir ki doğal yağları kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Zeytin yağı, argan yağı veya shea yağı kullanarak saçınızın nem dengesini koruyabilirsiniz. Çok önem bir ayrıntı vardır ki oda saçlarınıza uygulayacağınız nemlendiricinin içerisinde mineral ve vazelinin bulunmamasıdır buna dikkat etmeyi kesinlikle unutmamalısınız.
  • Saç şekillendirmek için kullanılan aletler herkes tarafından da bilinir ki saçın düşmanıdır. Saça uygulanılan ısı saçın yıpranmasına neden olabilir bu yüzden o saç şekillendirmeden önce ısıya dayanıklı saç bakım ürünlerinizden kullanmanız gerekmektedir. İnce telli saçlara sahip bayanların bu aletleri daha dikkatli kullanması gerekir. Saçınızı şekillendirirken ısısını oldukça düşük tutmaya çalışmalısınız.
  • Saçınızı 3 ayda bir mutlaka kestirin. Kestirmekten kastımız saçlarınızın yıpranmış olan uç kısımlarından aldırmanız konusudur. Sağlıklı ve kusursuz saç uzatmak istiyorsanız bu çok önemli bir etkendir.
  • Uyumadan önce saçlarınızı taramayı unutmamalısınız. Uzun saçlı bayanlar için ise saçlarınızı sık olmayacak şekilde bağlayıp yatmalısınız
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ