Saç Dökülmesine Doğal Yöntemler

Saç Dökülmesine Doğal Yöntemler

Biz kadınların en hassas noktalarından biri de saçlarıdır. Bu yüzden hep sağlıklı, gür ve güzel görünsün isteriz. Peki, sağlıklı saçlar için sizler ne yapıyorsunuz? Benim kendimce uyguladığım ve oldukça güzel sonuçlar aldığım birkaç yöntemim var. Bu yöntemlere başvurmamın sebebi ise şehir değişikliğim nedeni ile suların kirecinden kaynaklanan saç dökülmelerim oldu.

canımanne1

Saç dökülmesi bizler için ciddi bir sorun çünkü çoğumuz saçının gür olmayışından şikâyetçiyken bir de üzerine dökülmeler eklenince sorun daha da büyüyor. Durum böyle olunca “saç dökülmesi nasıl engellenir?” sorusuna yanıt aradım. Kendi yöntemlerimiz ile saçlarımıza karşı koymak farz oldu ve araştırmalarım soncunda çok güzel yöntemler buldum.

canımanne-2

Benim uzun zamandır kullandığım ve çok güzel sonuç aldığım yöntemlerden biri ise şampuanıma çam terebentin yağı koymak. Bir büyük şampuan için iki damla yağ yeterli oluyor ve saçlarınız hem dökülmeyi durduruyor hem de yeniden çıkmaya başlıyor. Bu en kolay yöntemlerden bir tanesi.

canımanne-3

Bir diğer yöntemlerin arasında ise lavanta kürü yer alıyor. 750 ml kaynayan suya bir tutam lavantayı ekliyoruz. 5 dakika kadar yüksek ısıda demliyoruz. Demlendikten sonra ılınmasını bekleyip süzüyoruz.  Saçlarınız temizse demlenen lavanta suyuyla saçlarınızı yıkayınız. Sonrada suyla durulayınız.

girl is very nervous about the loss of hair on white background

Saçlarınız kirliyse öncelikle şampuanla yıkayınız. Sonra ise aynı işlemi yukarıda anlattığım gibi saçlarınızda tekrarlayınız. Dökülme sorunu ortadan kalkana kadar haftada bir-iki defa uygulayın. Dökülmesi ortadan kalktıktan sonra etkisini yitirmemesi için zaman zaman bu kürü uygulayın.

canımanne-5

Saç bakımı hakkında en çok sorulan sorulara yani saç dökülmesine karşı çeşitli sorunlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmek için garantili yöntemlerden bahsettim bugün yazımda. Umarım sizler de uygular ve memnun kalırsınız! Mutlu günler dilerim!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ