Sağlıklı Bir Cilt İçin Püf Noktaları

Cildimiz her an üzerimizde taşıdığımız en hassas ve en değerli giysimiz. Normalde herhangi bir giysimiz için nasıl özen gösterip, itina ile kullanıyorsak cildimize de o kadar önem vermeliyiz. Çünkü eski giysilerimizin yerini para vererek yeni giysiler ile doldurabiliyoruz ama yıpranmış ve bakımsız bir cildi tazelememiz çok zor oluyor.

Cilt konusunda sizler de benim gibi hassassanız bu yazıyı tüm dikkatinizi vererek okumanızı öneriyorum. Sağlıklı cilt için öncelikle doğal yöntemlere ihtiyacımız var. Kozmetik firmalarının ürettiği ürünler her ne kadar işe yarasa da tamamen doğal maddeler üretilmediği için cildimize tam anlamıyla sağlık ve güzellik katamayabiliyor.

Benim evimdeki malzemeler ile uyguladığım ve gayet memnun kaldığım çeşitli yöntemlerim bulunuyor. Sizler ile bunları paylaşıp cildinize fayda sağlamayı istediğim için bu yazıyı yazma gereği duydum. Sağlıklı bir cilt için püf noktaları ile sizleri bu konuda bilgilendirmeyi ümit ediyorum.

Eğer T bölgesinde (alın, çene, burun) siyah nokta problemi yaşıyorsanız bu konuya doğal yollardan çözüm bulabilirsiniz. Sitemizde daha önceden bu konuyla ilgili mısır unu maskesi tarifi yer almaktadır. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınız takdirde hem cildinizin temizlediğini hem de siyah noktalarınızın yavaş yavaş yok olduğunu hissedersiniz. Eğer peeling yapma ihtiyacı duyuyorsanız piyasada satılan ürünlerden ziyade türk kahvesini bu konuda devreye sokabilirsiniz. Kahvenize biraz su karıştırarak macun haline getiriyoruz ve cildimize masaj yapar gibi yediriyoruz kurumasını bekleyip güzelce duruluyoruz. Cildinizin nem ihtiyacı varsa bu konuda bal ve yoğurt çok işinizi görecek. Bir kaşık yoğurda bir kaşık bal koyuyoruz ve güzelce karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz harcı yüzümüze maske gibi sürüp kurumasını bekliyoruz. Daha sonra ılık su yardımı ile tamamen yüzümüzü temizliyoruz. Cildinizin ferahladığına ve tek renk olarak sabitlenmesine inanamayacaksınız.

Cilt bakımı ile ilgili sizlere çok güzel püf noktaları verdim hanımlar umarım evlerinizde uygular ve sonuçtan çok memnun kalırsınız. Sağlıklı günler diliyorum!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ