Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Sağlıklı ve Gür Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak istiyorsanız öncelikle yeme içmenize, beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra ise saç tipinize uygun bakım ürünleri tercih etmelisiniz. Ancak siz ne kadar doğru bakım ürününü seçerseniz seçin eğer beslenmenize dikkat etmezseniz sağlıklı ve gür saçlara sahip olamazsınız.

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Bunun için yapmanız gerekenler ise oldukça basittir. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmanın yolları ise aşağıdaki gibidir;

  • Protein alımına beslenmenizde dikkat etmeniz gerekmektedir. Saçların ana maddesi zaten proteinden oluşmaktadır. Bunun için protein içeren besinleri gün içinde tüketmeye özen göstererek daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Günde saçlar ve tırnaklar için en az 45 gram protein almanız gerekmektedir. Protein içeren besinler ise şunlardır; et ve et ürünleri, balık, fasulye, süt ve süt ürünleri, yumurtadır.
  • Çinko vitamini de saçlar için oldukça büyük öneme sahiptir. Çinko eksikliği olan saçlarda dökülme ve cansızlık görünmektedir. Bu yüzden çinko vitamin eksikliğine karşı korunmalısınız. Çinko içeren besinler ise şunlardır; yeşil yapraklı sebzeler, meyveler ve su
  • Omega yağlarının vücutta eksik olması da saçlarda bozulmalara, yıpranmalara sebep olmaktadır. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için omega yağı içeren besinleri düzenli tüketiniz. Omega yağlarını içeren besinler ise şunlardır; somon ve ringa balıkları, keten tohumu, yoğurt, salatalık, süzme peynir, tahıl ürünleri.
  • Saçlarınızın sağlığını korumak için saç tipinize uygun bakım ürünleri kullanmalısınız. Saçlarınız yağlı ise buna göre seçim yapmalısınız. Saç bakım ürünlerini seçerken de daha az kimyasal içeren doğal bitkisel içerikli ürünleri kullanarak saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ