SAĞLIKLI PIRIL PIRIL SAÇLAR İÇİN

SAĞLIKLI PIRIL PIRIL SAÇLAR İÇİN

Saç bir kadında ilk göze çarpan güzellik unsurudur. Öyle ki sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olan bir kadının hiçbir makyaja gerek duymadan tüm gözleri üzerine çekeceği bir gerçektir. Fakat saçta vücudun diğer organlarında olduğu gibi sağlıklı ve canlı olabilmek için bir takım besinlere ihtiyaç duyar. Güzellik her şeyden önce içten geldiği için sağlıklı beslenmek güzel saçlara kavuşmanın ilk yoludur. Sofralarımızda ceviz, fındık gibi içinde doğal yağ ile birlikte vitamin ve mineral barındıran kuruyemişlere, yenileyici ve yapılandırıcı olan yumurtaya ve her organ için yaşamsal önem taşıyan suya her daim yer vermeliyiz.

Günlük yaşam koşuşturmacasında saça zarar veren dış faktörlerde mevcuttur. Egzoz dumanı, stres, sigaraya maruz kalmak, kimyasal içerikli saç boyaları, ısıtıcı ve maşa gibi şekillendiriciler saçın nemini alarak cansızlaşıp kurutur. Profesyonel bakımlarla bu etki aza indirgenebilir ancak buda ciddi bir maliyet gerektireceğinden siz de evinizde etkisi en az profesyonel bakımlar kadar iyi bakım maskeleri uygulayabilir siniz.

İşte evde uygulayabileceğiniz bakım maskeleri:

Yapılandırıcı, besleyici maske

-1 Adet yumurta sarısı

-2 tatlı kaşığı badem yağı

-2 tatlı kaşığı saf zeytinyağı

Zeytinyağını ve badem yağını karışıma dökmeden önce hafif ısıtın fakat kesinlikle yakmayın. Daha sonra yumurta sarısı ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Alüminyum folyo ile sarıp fön makinesi ile ısı uygulayabilirsiniz. Bu maskenin saça daha iyi etki etmesini sağlayacaktır.

Besleyici maske

-2 tatlı kaşığı saf zeytinyağı

-4 yemek kaşığı Hint yağı

-4 yemek kaşığı aryan yağı

Bu güzel yağ karışımını hafifçe ısıtıp saçlarınıza uygulayın. Gün içinde istediğiniz kadar saçınızda tutup sonrasında yıkayabilirsiniz.

Canlandırıcı maske

-3 yemek kaşığı susam yağı

– 3 yemek kaşığı aryan yağı

-2 adet e vitamini kapsülü(eczaneden rahatlıkla bulabilirsiniz)

Tüm malzemeyi karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Gün içinde istediğiniz kadar saçınızda tutabilirsiniz. Daha sonra iyice durulayın.

 

Haftada iki gün yapacağınız bu maskeler ile saçlarız daha parlak ve canlı olacaktır. Saçlarınızın sağlığını ve canlılığını korumak için ısıtıcı, maşa gibi saça doğrudan ısı uygulayan cihaz kullanımız en aza indirgeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ