Sakız Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Sakız Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Sakız Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Çıkarılması en zor lekelerin başında sakız lekesi gelmektedir. Oldukça inatçı olan bu lekeyi birkaç basit yöntem deneyerek kısa sürede çıkarabilirsiniz.

Hazmı kolaylaştıran sakız, kimi zamanda başınıza iş açabilir. Yapıştığı yerden oldukça güçlükle çıkan sakızı birkaç basit ve etkili yöntem deneyerek rahatlıkla yapıştığı yerden çıkarabilirsiniz. Sakız lekesi çıkarma yöntemleri arasından birkaçı ise şunlardır

  • Elbisenize veya saçınıza yapışan sakızdan kurtulmak o kadar da kolay değildir. Silmeye veya yıkmaya kalktığınız da daha fazla yapıştığını fark ederseniz. Bu sorundan kurtulmak için kalıp buz kullanabilirsiniz. Hemen hiçbir işlem uygulamadan kalıp buzu saçlarınıza veya elbisenizin yapışan yerine sürünüz. Birkaç dakika boyunca, sakız sertleşene kadar sürmeye devam ediniz. Sertleşen sakız yapıştığı yerden kalıp gibi çıkacaktır.
  • Saçınıza, elbisenize, koltuğunuza yapışan sakızdan kurtulmanın bir diğer yolu ise mayonezdir. Bunun için sakızın yapıştığı bölgeye mayonez sürerek birkaç dakika bekletiniz. Ardından eliniz ile siliniz.
  • Sakızın yapıştığı yeri sakızdan arındırmak oldukça güçtür. Bunun içinde vazelini kullanabilirsiniz. Sakız yapışan yere vazelini sürüp 10 dakika kadar bekletiniz ve ardından eliniz ile siliniz.
  • İnatçı lekelerin düşmanı olan asetonu da sakızın yapıştığı yerdeki artıkları arındırmak, temizlemek için kullanabilirsiniz.

Bu yöntemlerden sizin için en kolay ve en etkili görüneni seçerek uygularsanız sakızı yapıştığı yerden kısa sürede çıkararak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Sakız Lekesi Çıkarma Yöntemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ