Sararan Tüller Nasıl Beyazlar? Tül Beyazlatma Yöntemleri

Sararan Tüller Nasıl Beyazlar? Tül Beyazlatma Yöntemleri

Sararan tüller hamarat hanımlar için zaman içinde can sıkıcı bir durum oluşturur. Bu nedenle tül beyazlatma yöntemleri sıkça araştırılır. Canimanne.com olarak temizlik önerileri, temizlik yapmanın püf noktaları, leke çıkartma yöntemleri konulu yazılarımızı paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazılarımızdan biri olan Stor Perdeler Nasıl Temizlenir? Stor Perde Temizliği konulu yazımız binlerce takipçimiz tarafından ilgiyle okundu. Bugünkü konumuzu ise sararan tüller nasıl beyazlar olarak belirledik. Tüller nasıl beyazlatılır diye merak ediyorsanız bu yazımız ilginizi çekecektir. İşte tül beyazlatma yöntemleri.

Sararan Tüller Nasıl Beyazlar?

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilir, paylaşımlarımızdan zaman kaybetmeden haberdar olabilir ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarımızı siz de paylaşabilirsiniz. Canimanne.com YouTube kanalımıza abone olarak pek çok konudaki video içeriğimizi de izleyebilirsiniz. Sararan tüller nasıl beyazlar konumuza geri dönecek olursak; evlerimizin vazgeçilmez dekorasyon parçalarından olan tüller ve perdeler zamanla çeşitli sebeplerden dolayı sararır. Tüller neden sararır sorusu sigara kullanımı, hava kirliliği, kalorifer kullanımı, güneşten etkilenme olarak cevaplanır. Tüller özellikle kış aylarında camları daha az açıp evi daha az havalandırdığımızdan daha çok sararır. Sık kirlenen tül ve perdelerin sık yıkanması ömürlerinin kısalması ve yıpranmaları demektir. Tül beyazlatma yöntemleri uygulayarak bu eşyalarda oluşan istenmeyen durumu ortadan kaldırabiliriz.

Tül Beyazlatma Yöntemleri

Tül Beyazlatma Yöntemleri

Sararan tüller nasıl beyazlar? Pek çok kadın tarafından merak edilen bu sorunun cevabı tül beyazlatma yöntemleri konusunda saklıdır. İşte tüllerimizin bembeyaz olması için uygulayacaklarımız…

  • Çamaşır makinesine deterjan gözüne 2 tatlı kaşığı kadar toz şeker koyabiliriz. Toz şeker tüllerin daha beyaz olmasını sağlar.
  • Karbonat tül beyazlatma için en çok kullanılan maddelerden biridir. Tüllerdeki ve perdelerdeki sararmalar karbonat ile giderilebilir.
  • Bir tülbentin içine yumurta kabuklarını kırarak koyabilir, tülbenti tüllerin olduğu suya bırakırız. Bu suda bir süre beklettiğimiz tülleri makineye atarız. Daha beyaz olduklarını göreceksiniz.
  • Doğal temizlik yöntemleri arasında ilk sıralarda yer alan sirke sararan tüller nasıl beyazlar sorusuna da cevaptır. Makinenin deterjan gözüne bir miktar sirke koyarsak tüller daha beyaz olur.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ