Sardunya çiçeği bakımı çoğaltma nasıl yapılır

Sardunya çiçeği bakımı çoğaltma nasıl yapılır sardunya bakımı oldukça kolay çiçekler arasındadır. Kış mevsiminde gerekli ortamda bakımı yapıldığında çiçek açımı devam etmektedir. Çelikten çoğaltılması oldukça kolaydır. İster direk toprağa ekiniz veya suda köklendirip öyle dikebilirsiniz.

Çiçek bakımını seviyorsanız ve birçok çiçek evinizde veya bahçenizde var ise sardunya çiçeği de vardır. Farklı renklerde çeşit olarak yetişen sardunya çiçeği özellikle bahar mevsiminde balkon ve cam kenarlarında en çok gördüğümüz çiçekler arasında yer almaktadır. Genellikle apartman hayatı yaşan hanımlarımız balkon kenarlarında sıkça sardunya çiçeğini görmek mümkündür. Köyde hayatı yaşayıp bahçeli evde yaşayanlar sayısızca sardunya çiçeğini yetiştirmektedir. Komşudan çelik dal alarak renk renk sardunyalar baharın en güzel habercisi olmaktadır. Farklı çiçek bakımı ve bahçe işleri biçin yazımızdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sardunya çiçeği bakımı çoğaltma nasıl yapılır

Sardunya çelikten nasıl çoğaltılır ?

Sardunya çoğaltımında ister direk toprağa ekebilir veya suda bekleterek kök oluşumunu sağladıktan sonra ekebilirsiniz.

Sardunya çoğaltmak oldukça kolaydır. Detaylı bilgi için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz arkadaşlar videolarımızın devamı için lütfen beğenip paylaşarak destek olmayı unutmayın her zaman olduğu gibi sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız …

Bahçe işleri, çiçek bakımı, ve çoğaltımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız

Sardunya çiçeği bakımı çoğaltma nasıl yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Halide Nihal AÇIKGÖZ dedi ki:

  Çiçek açmıyorlar.

 2. Halide Nihal AÇIKGÖZ dedi ki:

  Hiç çiçek açmıyorlar. Çok üzülüyorum. Yerini seviyor ama sırf yaprak.

  1. Canim Anne dedi ki:

   Toprak değiştirin değiştirdiğiniz toprak içerisinde torf, perlit ve solucan güberesi de ilave edin ve en az %30 güneş alacak yerde olsun.

BİR YORUM YAZ