Şemsiye Lif Modeli Yapımı

Şemsiye Lif Modeli Yapımı

Hem evde kullanmak hem de çeyizlere koymak için oldukça güzel ve renkli bir model olan şemsiye lif modelinin yapım aşamalarını ve videolu anlatımını sizler için derledik.

Oldukça sevimli ve güzel bir lif modeli olan şemsiye lif modelini çoğu kişi çok sevdi. Hem görüntüsü hem de rengarenk olması ile birçok kişinin beğenisi alan şemsiye lif modeli özellikle çocuklar tarafından çok sevilecek. Çocuklarınızı banyoda liflerken zorlanıyorsanız bu lif modeli ile onu eğlendirebilir ve daha kolay temizleyebilirsiniz.

Şemsiye Lif Modeli Yapım Aşamaları

  • Lifin tabanı için beyaz renk ipe ihtiyaç vardır. Üzerinde şemsiyeleri yapmak için ise istediğiniz renklerde ipleri kullanabilirsiniz.
  • İlk olarak beş zincir çekip başını almadan ilk zincire batırıp halka oluşturun. Daha sonra ilmeği uzatıp halkanın içine batarak bir tane fıstık yapın. Daha sonra sabitleyip kapatın.
  • Aynı şekilde bir zincir çekip halkanın içine batıp bir fıstık yaparak tekrar kapatın. Bu şekilde halkanın içerisine 6 tane fıstık yapıp kapatın.
  • Sonra bir zincir çekerek ilk yaptığınız fıstığa batıp başını almayın. Bu şekilde taban kısmını yapmaya devam edin. 6 adet dilim yaptıktan sonra dilimleri birleştirin.
  • Şemsiyeyi yapmak için renkli bir ip alıp dilimin ilk fıstığını atlayıp tığı geçirip ilmeyi sabitleyin. İlmeği uzatıp sabitlediğiniz yuvaya batın ve bir tane fıstık yapın. Karşıya bir fıstık daha yapıp ikisini birden kapatın. Ters V şeklinde ilerlemeniz gerekir.
  • Şemsiyenin üst kısmını bitirdikten sonra tutma kısmını yapmanız gerekir.
  • Şemsiye lif modelinin detaylı anlatımını videodan takip edebilirsiniz.

Şemsiye Lif Modeli Yapımı Videolu Anlatım

Şemsiye lif yapımının detaylı anlatımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Tasarımı Sevilay Uysal hanımefendiye aittir teşekkür ederiz. Videodan Sibel ÖZTÜRK’ün kanalına ulaşıp abone olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ