Şifalı Taşların Faydaları ve Şifalı Taşların Özellikleri!

Şifalı Taşların Faydaları ve Şifalı Taşların Özellikleri!

Kadınların süs eşyalarına verdiği önem göz ardı edilemez. Güzel görünmeyi seven ve şık giyimini takılarla bütünleştirmeyi tercih eden bakımlı kadınlar takılarının bazı bilinen taşlardan seçerler. Diğer yandan şifalı taşların özellikleri, hangi taşın ne işe yaradığı, gerçekten etkilerinin olup olmadığı da sıkça konuşulur. Ancak manevi rahatlama sağlayacak da olsa şifalı taşların faydaları olduğunu düşünen ve kullanan kadınların sayısı oldukça fazladır. Bu yazımızda bu konuyu ele alıyoruz. Ayrıca Firuze Taşı Hakkında Her Şey başlıklı yazımızı da okuyarak bilgilenebilirsiniz.

Şifalı Taşların Özellikleri ve Faydaları!

Bazı taşların şifalı olduğu, özellikleri sayesinde insanlar üzerinde olumlu etkilerinin bulunduğu eski çağlardan beri konuşulur. Şifalı taşlar hangileridir? Diye soracak olursanız bunların en bilinenleri; yakut, akik, topaz ve turkuaz olarak sıralanabilir. Aşağıda bu şifalı taşların özellikleri ve bahsi geçen şifalı taşların faydaları yer alır. Şifalı taşların genel olarak üzerinde taşıyan kişilere psikolojik rahatlama sağladığı söylenir. Ayrıca bu taşların zihinsel olarak fayda sağladığını söyleyenler de vardır.

Yakut Taşının Faydaları Nelerdir?

Şifalı taşların özellikleri denince yakuttan bahsetmeden olmaz. Yakutun faydaları olarak konuşulanlar arasında kan dolaşımını düzenlemesi, canlandırıcı etkisinin olması, takan kişinin pozitif enerjiyle yüklenmesi yer alır. Yakut taşı Hindistan’da değerli taşların efendisi olarak bilinir.

sifali-taslarin-ozellikleri
Şifalı Taşların Özellikleri

Topaz Taşının Faydaları Nelerdir?

Sarı yakut olarak da bilinen topaz taşının faydaları olduğu da söylenir. Şifalı taşların özellikleri konuşulurken adı geçen topaz taşı eski çağlardan bu yana bilinen değerli taşlardandır. Topazın faydaları göz hastalıklarına iyi gelmesi, kişiyi çeşitli korkularından uzaklaştırması ve rahatlatması olarak anlatılır. Topaz taşının pek çok rengi bulunur.

sifali-taslarin-ozellikleri
Şifalı Taşların Faydaları

Turkuaz Taşının Faydaları Nelerdir?

Turkuaz taşının faydaları da şifalı taşların özellikleri arasında geçer. Eski dönemlerde tılsım olarak kullanılan turkuazın faydaları vücudu güçlendirmesi, hücreleri yenileme özelliğinin olması, kan dolaşımı ve solunum sistemi üzerine olumlu etkilerinin olması, sakinleştirmesi şeklinde konuşulur.

sifali-taslarin-ozellikleri
Turkuaz Taşı Neye Yarar?

Akik Taşının Faydaları Nelerdir?

Fiziksel ve ruhsal etkileri olduğu konuşulan akik taşı çok bilinen değerli taşlardandır. Şifalı taşların özellikleri denildiğinde akikin faydaları da sıralanır. Akik, uykusuzluk, depresyon, nazar gibi sorunlarda kullanılır.

sifali-taslarin-ozellikleri
Akik Taşı Neye Yarar?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ