Simli İplik İle Şal Modelleri

Kadınlar kombineleri için seçtikleri parçalara oldukça önem verirler ve titizlik ile seçerler. Son zamanlarda el emeği ve el örgüsü ürünlerin moda olması ile beraber kombinelerde de sıklıkla örgü parçalara yer verilmeye başlamıştır. Bunlardan biri de örgü şallardır. Örgü şallar bazen kombine tamamlayıcı, bazen ise kombin parçası olarak kullanılmaktadır. Birçok model ve örneği bulunur. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan model ve örneklerinin aynı sıra yeni, güncel modelleri de bulunmaktadır.

 El örgüsü şal modelleri arasında yazlık olanlar olduğu gibi kışlık modeller de bulunmaktadır. Kışlık modeller genellikle kalın iplikler ile ve şiş örgüsü ile örülmektedir. Yazlık modeller ise ince iplikler ile ve tığ işi örgü ile örülmektedir. Hem yaz hem de kış kombinelerinize renk katacak birbirinden harika şal modelleri ve örnekleri bulunmaktadır.

El örgüsü şal örnekleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan örgü şalların yanı sıra birden fazla rengin bir arada kullanıldığı şal modelleri de mevcuttur. Aynı zamanda ise ebruli ve simli iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak şık şallar elde edebilirsiniz.

Simli iplik ile şal modelleri genellikle tığ işi örgü ile yapılmaktadır. Bütün olarak örülenlerin yanı sıra parçaların veya motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller de dikkat çekmekte ve tercih edilmektedir. Yeni simli iplik ile yapılan şal modelleri ve örnekleri arıyorsanız sitemizde bulunan resimli anlatımlı görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Birçok model ve örnek arasından dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ