Sivilcelere Doğal Çözümler

Zaman zaman hepimizin ortak sorunu haline gelen sivilceler, kimilerimiz için ise oldukça can sıkıcı. Öyle ki bazı kişilerde neredeyse yüzün tamamını kaplaması nedeniyle kişi kendini ruhsal anlamda da rahatsız hissediyor. Üstelik piyasada pek çok kimyasal içerikli sivilce ürünleri bulunuyor. Hatta bunlardan bazıları oldukça pahalı. Bu nedenle sivilce problemi olanlar için bu yazıda doğal yollarla sivilcelerden kurtulma yöntemlerini anlatacağız.

Elma Sirkesi Zayıflama 2010

Öncelikle sivilceye neden olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte aynı zamanda beslenme alışkanlıklarıyla ilgili de olabilir. Ya da içten gelen bir takım rahatsızlıklardan kaynaklı olarak sivilce problemi baş gösterebilir. Eğer cildinizde sivilce yoğunluğu yaşıyorsanız, mutlaka uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz. Doktorlar gerekli testleri yaparak cilt tipinize uygun tedavi yöntemleri belirleyecektir.

sivilcelere-dogal-cozumler-5

Bunun dışında sivilcelere doğal çözümler arayanlar için bazı önerilerimiz olacak. Evinizde bulunan malzemelerle kolayca uygulayacağınız sivilceler için doğal tedavi yöntemleri bulunuyor. İlk olarak en basit şekliyle sivilcelerinizden elma sirkesi ile kurtulabilirsiniz. Fakat elma sirkesinin organik olduğuna dikkat etmeli ve her elma sirkesini satın almamalısınız. Düzenli olarak günde bir defa temiz cilde, pamuğa damlattığınız elma sirkesini sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz.

sivilcelere-dogal-cozumler-3

Sivilce tedavi yöntemleri arasında bulunan bir diğer doğal püf noktası ise, bal ve tarçın ile yapılan sivilce maskesidir. Sivilce maskesi için, 2 yemek kaşığı bal ile 1 çay kaşığı toz tarçını karıştırın. Temiz cildinize masaj yaparak maskeyi yüzünüze yedirin. 15-20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

sivilcelere-dogal-cozumler-2

Ev yapımı sivilce maskeleri ile yüzünüzdeki sivilceleri azaltabilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki, sivilce tedavisinde cilt her zaman temiz tutulmalı ve sivilcelerle sürekli oynanmamalıdır. Elimizde bulunan bazı bakteri ve mikropların sivilceye temas etmesi sonucu sivilceler geniş bir alana yayılma riski taşımaktadır.

sivilcelere-dogal-cozumler-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ