Su Taşı Modeli Patik Yapımı

Su Taşı Modeli Patik Yapımı

Su taşı modeli patik yapımı kolay ve güzel farklı bir tığ işi patik yapılışını siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyorum.

Patik modelleri örgü işlerinde vazgeçilmezlerimiz olmaya devam etmektedir. Kızlarımızın çeyizlerine her zaman yapılan farklı modellerin tercih edildiği patik modelleri günlük kullanım içinde olmazsa olmazlardan hanımlarımızın tercihleri arasında yer almaya devam ediyor.

Patik modelleri yapıp ev bütçesine kattı sağlayan bir çok emekçi arkadaşlarımız bulunmaktadır. Su taşı modeli patik yapılışı sizler için güzel bir model olacaktır. Farklı modeller için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Veya yazımızın içindeki linke tıklamanız yeterli olacaktır. En güzel patik modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Su Taşı Modeli Patik Yapımı

Su Taşı Patik Yapımı

Gereken Malzemeler

2 Adet patik ipi kullanılmış

3 Numara tığ seçimi, sizler elinize yatkın tığ tercihinde bulunabilirsiniz.

38 ve 39 numara ayak için uygundur.

Sihirli halka yapıp içine 12 adet trabzan yapılır. 3 zincir çekip 2. sırada her bir zincir içine çift trabzan la birlikte 24 trabzan yapılır. 3 cü sırada bir çift bir tekle birlikte 36 trabzan yapılır. 4. sırada beş tek altıncı çift ilmek örüp sıra sonunda 42 trabzan la burun kısmını bitiriyoruz. Beyaz ipi sabitleyip su taşı modelini kuruyoruz. Model 17 sıra da tamamlanır. Yan kısımları ayırıp yan kısımları için 42 trabzan yapılır. 11 sırada yan kısmı tamamlanır. Topuk eksiltmesi yapılır ve patik dikilir. Bot şeklini vermek için ön kısım da yapılan model 3 sıra örülür. Lastik yapımı için bir içten dolamalı bir dıştan dolamı lastik yapılır. 6 sıra lastik örülüp modelimiz bitiyor. Kolay gelsin.

Örgü, örgüler ve el işleri, patik yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Su taşı modeli patik yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

https://youtu.be/mB19r-6g4ZU
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ