Tığ İşi Ananas Şal Yapılışı

Tığ İşi Ananas Şal Yapılışı

Tığ İşi Ananas Şal Yapılışı

Canimanne.com dan merhaba sevgili arkadaşlar Havalar artık iyice soğumaya başladı, Kış deyince aklımıza hemen atkılar şallar gelir bu kışın en havalı şalı veya atkısı beraber örelim dedik ve sizin için ananas modelini kullanarak atkı yaptık modelimiz çok zarif oldu biz çok beğendik sizlerin de beğeneceğinizi ummuyoruz.

İhtiyacımız olan malzeme
Sadece bir yumak istediğiniz marka ip ve ipe uygun tığ numarası, biz alize angora gold ve 2 no tığ kullandık biz bu çalışmada atkı yaptık fakat siz bu güzel Modeli istediğiniz gibi değerlendire bilirsiniz örneğin. Bu modeli kullanarak kare veya dikdörtgen şal yapabilirsiniz model inanılmaz kendini gösterecektir yapışı çok kolay ve çok zevkli.

Tığ işi ananas modeli yapılışı
Modelimiz 21 ve katlarından oluşmakta sizde yapacağınız örgüye göre katları arttırabilirsiniz zincir çekerek.

1. 21 zincir
2. (2 tane 2li trabzan 2 zincir aynı noktada 2 tane 2li trabzan 3 zincir 1 tane 2li trabzan 2 zincir 1 2li trabzan 3 zincir 2 2li trabzan 2 zincir 2 tane 2li trabzan 3 zincir 6 sık iğne her bi gözeneğe 1 kere batarak 3 zincir 2 2li trabzan 2 zincir 2 2li trabzan 2.sıra bitti.
3 sıra herşey tekrarlar sık iğneler 3. Sırada sıfırlanıyor her sırada sağ ve soldan birer tane kesilerek 5 sıra olana kadar tekrar işlemler.

Ananas yapılışı
1. Sıra 7 tane ikili trabzan.
2. Sıra her trabazanın arasına 1 zincir 1 trabzan şeklinde toplam 7 tane.
3. Trabzan ların üzerine 3 zincir sık iğnele kitlenir her sırada azalarak ananas toplanır 5 sıra ile başlayıp sıfır la bitirilir.

Bütün detaylar video anlattık
Bu tarz videoların devamı için canimannetv YouTube kanalımıza abone olup zil ? botununa basarak bildirimlerinizi aktif hale getirdiğinizde yüklediğimiz her video için sizlerde bildirim alacaksınız videomuzu beğeni ve yorum yapmayı unutmayın.
Bu güzel videoyu arkadaşlarınıza da ulaşmasını isterseniz sosyal medyada hesaplarınızda paylaşarak hem arkadaşlarınızın görmesini sağlaya bilir hemde bize destek olursunuz sizlerden ricamız videoyu sonuna kadar izlemeniz ‘ başka bir video da görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın takipte kalın ❤️

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ