Tığ İşi Bayan Yazlık Elbise Modelleri

Tığ İşi Bayan Yazlık Elbise Modelleri

Yazın sıcak günlerinde giyinmek ciddi bir özen gerektiriyor. Havaların bunaltıcı sıcak ve nemli oluşu insanı canından bezdiriyor doğrusu. Tiril tiril penyeler, koton kumaştan pantolonlar, etekler ve elbiseler her zaman kurtarıcımız olsa da sürekli aynı tarz giyinmekten sıkılanlar için yeni fikirler üretenleri seviyoruz. Tığ işi yazlık elbise modeli arasına örgüleri de almak doğrusu oldukça yaratıcı bir fikir. İnce merserize iplerden şişle veya tığ ile örebileceğiniz yazlık örgü elbiseler gündüz ve gece olmak üzere her ortamda rahatlıkla giyebileceğiniz kıyafetlerinizin arasına girmeye aday.

Elbise örnekleri incelendiğinde; karşımıza ince askılı, kalın askılı, düşük kollu etek boyu her zevke hitap edecek şekilde miniden maxsiye kadar değişen bir çeşitlilik çıkıyor. Elbisenizi istediğiniz modelde tek renk örebileceğiniz gibi, dilerseniz sevdiğiniz birkaç rengi karıştırarak çizgili ya da farklı renk motiflerin birleştirilmesiyle ortaya çıkaracağınız tasarıma uygun olarak da örebilirsiniz.

Tığ İşi Bayan Yazlık Elbise Modelleri

Örgüye başlamadan önce kolay elbise yapımı ile ilgili püf noktalarını gözden geçirmenizde fayda var hanımlar. Sizi fazla zorlamayacak basit bir model seçmeniz örerken sıkılmanızı engelleyeceği gibi örgü seri bir şekilde üretmenizi de sağlayacaktır.

Farklı renkler kullandığınızda da örgüde daha hızlı bitirdiğinizi hissedebilirsiniz. Renk geçişleri için kendinize bir süre vererek belirlediğiniz zaman içinde o rengi tamamlamak gibi hedefler belirleyebilirsiniz örneğin. Tek renk örenler için de motif geçişleri temel alınabilir. El işi elbisenizin örgüsünü sıkı tutarsanız içine herhangi bir astar dikmeden de giyebilirsiniz. Ancak modeliniz daha seyrek örgü motifleri içeriyorsa altına mutlaka kendi zevkinize göre belirleyeceğiniz bir tonda astar kullanmalısınız. Hayal gücünüz ve elbisenizde yaratmak istediğiniz havaya göre ördüğünüz renkten farklı bir renk astar kullanarak da tarzınızı konuşturabilirsiniz. Örgü işlerindeki sınır sizsiniz hanımlar, dilediğiniz modeli seçip farklı uygulamalarla tamamen size özel bir kıyafete sahip olabilirsiniz.

www.canimanne.com sitesindeki diğer kategorilere de bakabilir, özellikle yemek tarifleri bölümümüzden faydalanabilirsiniz. Beğendiğiniz sayfalarımızı ya da site linkimizi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız seviniriz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ