Tığ işi etol ve şeması

Tığ işi etol ve şeması

Tığ işi etol ve şeması etol nasıl yapılır ? sorusuna cevap arayanlar için yazımızın içinde video anlatımlı modelden faydalanabilirsiniz. Görsel ve şemadan olan modeli de uygulayabilirsiniz.

Tığ işi etol modeli sevenler için ayrı iki model sunuyoruz. Video anlatımlı model oldukça kolay ve şık örnek olduğunu düşünüyoruz. Yelek modeli olarak çalışabileceğiniz modeldir. Çeyizlik yelekler için şık olacak tığ işi modelidir. Sitemizde farklı tığ işi örneklere de bakabilirsiniz. Birçok model seçimini bulabilirsiniz.

Tığ işi etol yapımı, etol nasıl yapılır, hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Tığ işi etol ve şeması

blank

blank

Resimlere tıklayarak büyük halini görebilirsiniz Click here for diagram

blank
Tığ işi etol yapımı

Malzemeler: Alize angora gold şal ipi
3 numara 2.5 mm tığ

Yapılışı: Modelimizi isterseniz etol olarak isterseniz yelek olarak hatta atkı olarak hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta çok sıkı olmayacak şekilde zincir çekiyoruz ve sıra başında 5 trabzan yaptıktan sonra üst üste iki tane fıstık yapıyoruz 8 zincir atlayıp 5 tane ikili trabzan yapıp iki tane fıstık yapıyoruz sıramız bu şekilde ilerliyor ve bir üst sırada ikili fıstıkların arasına trabzan aradaki trabzanlarin üstüne 3 tane trabzan örüyoruz. Bu şekilde modelimiz ilerliyor fıstıkların arasındaki tek trabzanı yaptığımız yere 3 trabzan, 3 trabzan olan yere tek trabzan yapıyoruz. Fıstık uygulaması, trabzan ve zincirden oluşan modelimizin yapılışı hem çok kolay hemde çabuk ilerliyor. Sizlerde dilediğiniz renklerle ve istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Yapacak olan herkese kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ