Tığ işi havlu kağıt askısı yapımı

Tığ işi havlu kağıt askısı yapımı kendin yap köşemizde örgü tığ işi modelinde havlu kağıt askısını örgü olarak uyguluyoruz. Farklı renk ip seçimi ile mutfağınıza uygun örebilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay olan model kızlarımızın çeyizinde sıkça göreceğimiz modeller arasında yer alacaktır. Modele farklılık katmak yine sizin elinizde olacaktır. Süsleme detayında, boyutunda birçok detay eklenebilecek örnek modelidir.

Tığ işi modellerinde sınır tanımayan hanımlarımız havlu kağıt askılarını kendileri uygulamaktadır. Hediyelik olarak verebileceğiniz en güzel hediye olacaktır. Mutfağımızda en sık kullanılan kağıt havlu şık görselliği ile mutfakta yerini alan örgü modeli olması görenleri şaşırtacaktır.

Örgü tığ işi modelleri tercihiniz ise bu güzel modeli es geçilmeyecektir.

Tığ işi havlu kağıt askısı yapımı

3 Renk ip tercihi

Elinize yatkın tığ seçimi

Küçük askı

Plastik halka

Yapılışı: İlk olarak askının alt kısmını kullanacağımız için üst kısmını keselim, plastik halkayı sık iğne ile dolduralım üç zincir çekip trabzan tekniği uyguluyoruz. İkinci sırada arttırma yaparak devam edilmektedir. Aynı mantık ile istediğimiz boyuta gelene kadar örelim, model anlatımında eni 16 santim olarak tercih edilmiştir. Devamında kenar uzun kısımları örülüyor. Orta kısma çiçek detayı yapılmıştır. Kenar kısmına tığ işi sık iğne giderek model bitmiştir. Detaylı anlatımı yapılışı için videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi, tığ işi örgü modelleri, hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Orgu hayatım_ youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Havlu kağıt askısı yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ