Tığ işi yazlık bluz modeli yapımı

Tığ işi yazlık bluz modeli yapımı

Tığ işi yazlık bluz modeli yapılışı oldukça kolay olan yaz boyunca kullana bileceğiniz yelek, atkı modellerinde veya kırlent için uygulaya bilirsiniz.

Tığ işi modelleri yaz mevsiminde hanımlarımızın en çok tercih ettikleri el işleri olarak yapılmaya devam etmektedir. Çeyizlik yelek yapımı, şal, atkı gibi örgü modellerinde uygulaya bilirsiniz.

Yapılışı video anlatımlı olması yeni öğrenen arkadaşlarımız içinde oldukça yardımcı olacaktır. Farklı tığ işleri örnekleri için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız veya yazımızın içindeki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni tığ işi modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Tığ işi yazlık bluz modeli yapımı

Gir koluma tığ işi yazlık bluz modeli

Merserize ip, penye ip, tercih edebilirsiniz.

Orta kalınlıkta veya daha ince ip kullanabilirsiniz.

6 Numara tığ kullanılmıştır. Siz elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Model Yapımı için; ilk olarak istenilen uzunlukta şal, yelek gibi örgüye göre zincir çekip bir sıra tırabzan ördüm üstüne hemen modeli uyguladım.

Trabzan üstüne kenar için isteğe bağlı 3, 4, 5 tırabzan örüp alttan 3 yuva atla 4. yuvaya 5 tırabzan üst üste direk örelim. 3 yuva atla alt sıradaki trabzan üstüne 5 yuva üstüne 5 trabzan örüp yine 3 yuva atla 4. Yuvaya 5 tırabzan örelim bu şekilde tekrarlayan işlemle modeli kuruyoruz.

Ardından gelen sıra kenar trabzan ördüm üstüne zincir çekmeden tığı dola alt sıradaki 5 trabzan örmüştük ilk koluna (ilk yuvaya) yine 5 tırabzan örüp 3 zincir çekip aradaki 5 tırabzan ördüm üstüne tığı dola sıradaki 5 tırabzan ilk koluna yine 5 tırabzan örüp yine 5 tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde model kendini tekrarlayan bir modeldir. Yazlık hırka, bluz, yelek modeli olarak sizlere sunduk bu güzel modeli yapmak isteyenler için şimdiden kolay gelsin.

Tığ işi, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi yazlık bluz modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan uygulaya bilirsiniz.

Örgü ev işleri kanalına bu güzel tığ işi örgü modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ