Canım Anne

Tunus işi çocuk süveter modeli yapımı

Tunus işi çocuk süveter modeli yapımı

Merhaba tunus işi sevenler. Bugün sizler için yeni ve ilk örülen bir süveter modeli anlatmaya çalıştık. Bebek ve çocuk süveteri modelleri sık sorulanlar arasında. Bizler de bu doğrultuda yol almaya gayret ediyoruz.

Tunus işi, örgü teknikleri arasında kendine has tarzı ve de keyifli örümü ile örgüseverlerin kalbinde ayrı bir yere sahiptir.

Tunus tığı ya da tunus şişi denilen uç kısmı tığ şeklinde gagalı olan aparatımızın, arka kısmı ise şiş uzunluğundadır. Yapılacak örgünün genişliğine göre 4-5 farklı boyutu bulunur. Eskiye nazaran daha çok kişi tarafından yapılıyor. Bu sebeple artık her tuhafiyede rahatlıkla tunus tığı (şişi) çeşitlerini bulabiliyoruz. Hatta battaniye gibi büyük ve geniş parçaların rahat örülmesi için, 1mt. boyutunda arka kısmı misinalı olan, çok kullanışlı çeşitleri de bulunmaktadır.

Süveterimizi örerken 100gr/250 mt iki renk bebe ipi ve 4mm tunus tığı kullandık. Elinizdeki farklı metrajlardaki ipleri kullanmak isterseniz ipe uygun tığ numarası kullanmayı ihmal etmeyin. Ayrıca kullanacağınız iki ayrı ipin kalınlıkları muhakkak aynı olmalı. Videoyu izleyerek istediğiniz yaşa göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca yetişkin erkekler için de uygun olabilecek bir modeldir. Beden ölçülerini ayarlarken beden ölçüm tablosundan faydalabilirsiniz.

Bütün aşamalardaki tüm ince detaylar ve püf noktaları için videomuzu izlemenizi öneriyorum. özellikle yeni öğrenen arkadaşlar için çok faydalı bilgilere yer verdik video içerisinde. izledikten sonra da daha fazla kişiye ulaşabilmemiz adına sosyal hesaplarınızda videomuzu paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Şimdiden hepinize kolaylıklar diliyorum. Daha farklı ve fazla modeller için sitemizdeki tunus işi örgü modelleri ve çocuk örgüleri kategorilerine de göz atmayı ihmal etmeyin .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ