Canım Anne

Tunus İşi Kolay Babet Yapımı

Tunus İşi Kolay Babet Yapımı

Tunus İşi Kolay Babet Yapımı

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda çok güzel tunus işi kolay babet yapımını anlattık. Sizler ile daha önceden şu modelin anlatımını paylaşmıştık. Tunus İşi Babet Patik Yapılışı Anlatımlı  Buradan modelin anlatımına ulaşabilirsiniz.

 Gelelim asıl modelimizin yapılışına geçelim aşağı doğru aşamalı şekilde açıklaması yazılarak anlatılmıştır. Yinede anlamadığınız veya takıldığınız kısımlarda bizlere yorum olarak soru sorabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

Tunus işi kolay babet 36.37 numara

1.22 zincir çekilir

2.çektiğimiz zincirlerden 22 ilmek çıkartılır. 3. 28 sıra düz örülür. 4. Burun kısmına geçilir burun kısmını yaparken her sırada 1 ilmek eksilterek azaltılır 8 ilmek kalana kadar. 5. Eksilttiğimiz bütün ilmekleri tek seferde şişe takılır ve geri dönülür tekrar eksilte işlemi yapılır bu işlem 3 kez tekrarlanır. 6. Sol taraf ta yine 28 sıra düz örülür.7. Patiğimizin tabanına geçiyoruz sağdan 46 ilmek sayılır tam ortada 10 ilmek şişe takılır solda 45 ilmek kalır. 8. Tabanı yaparken aldığımız 10 ilmek sabit kalıyor yanlardan birer ilmek alarak tabanımızı bitiriyoruz. 9. Topuğun arka kısmı ilmekleri alırken yandan düz alıyoruz. 10. Sonda 5 ilmek kaldığında sağ ve soldan ilk ilmekleri çift alıyoruz.11. Kalan ilmekleri tek seferde çekerek topuğumuzu topluyoruz. 12. Fiyonk 10 zincir çekilir ve 12 sıra düz örülür kenarı tığlanır ortasından ip sararak bağlanır her bir köşesi patiğe dikilerek sabitlenir patiğin kenar tığı bir zincir çekilir yandaki deliğe batılır tek seferde çıkartılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi