Kenar İğne Oyası Örnekleri

Kenar İğne Oyası Örnekleri

Yıllar yılı ev dekorasyonunda hatırı sayılır bir yere sahip olan dantel tığ işleri uzun bir aradan sonra yeniden evlerimize giriyor. Ev tekstili konusunda uzmanlaşmış bazı markaların vitrinleri dantel süslemelerle dolup taşıyor adeta. Eskiden olduğu gibi sadece dantel örtüler, peçeteler, takımlar yerine; dantel artık kumaşlarla birlikte eser miktarda, göz yormayacak şekilde ama son derece şık bir sunumla kullanılıyor. Dantel kenar örnekleri rastladığımız tekstil ürünlerini şöyle bir aklımızdan geçirip evimizin nerelerinde kullanabiliriz bir bakalım.

Nevresim takımlarından pike takımlarına, vitrin ve mutfak peçetelerinden masa örtülerine, havlu kenarlarından bluz ve elbiselerin etek, kol ağızlarına kadar geniş bir yelpaze sunan dantel kenar oyası modelleri şıklık yarışında sizi öne çıkartıyor hanımlar.

İğne Oyası Papatya Modeli Yapılışı

Eski zaman kadınları dantel kenar oyalarını hazırlayıp bir kenarda saklarlardı. Vakti ve kullanım yeri gelince de ortaya çıkartır, gerekli düzenlemeleri yapar ve istedikleri tekstil ürününe dikerlerdi. Kenar oyası modelleri denince aklımıza danteller, iğne oyaları, halkalı danteller, firkete işleri, yalancı iğne oyaları geliyor elbette. Kullanacağınız yere göre bu farklı seçeneklerden birine karar verip örmeye başlayabilirsiniz. Yeri gelmişken size bazı küçük hatırlatmalar da yapmak isteriz. Örneğin pike takımınız için kenar oyası düşünüyorsanız iğne oyasından uzak durmalısınız. İğne oyalarının zahmetli işçiliğinden ötürü onları daha ziyade mutfak ve vitrin peçetelerinde veya havlu kenarlarında kullanmanız daha mantıklı olacaktır. masa örtüsü, nevresim ve pike takımı gibi büyük ebatlı işlerinizde kolay kenar oyası yapımı tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracağı gibi, sizi bıktırmadan zevkle örmenizi de sağlayacaktır. Mağazalardan fahiş fiyatlar ödeyerek satın almak yerine, kolay ve sade dantel kenar işlerini kendiniz örebilirsiniz. Böylece istediğiniz renk ve deseni seçme özgürlüğünüz olacak ve hazırladığınız ürün tamamen sizin zevkinizi ve hayal gücünüzü yansıtacaktır.

İğne Oyası Kelebek Modeli
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ