Tüp Bağlatma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Tüp Bağlatma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kadınların başvurduğu birkaç çeşit geçici doğum kontrol yöntemi vardır. Bu yöntemleri uygulamaktan vazgeçen kadınlar hamile kalabilirler. Tüp bağlatma ameliyatı ise kalıcı doğum kontrol yöntemleri arasındadır. Tıp dilinde Tüp Ligasyonu olarak bilinen bu ameliyatla ilgili merak edilenler de çoktur. Tüp bağlatma ameliyatı süresi ne kadar olduğu, kaç yaşına kadar yapılabildiği, tüp bağlatma ameliyat ücreti ne kadar olduğu merak edilenlerin başında gelir. Sadece kadın doğum doktorları tarafından yapılabilen bu ameliyatla ilgili bütün detaylar yazının devamındadır. Canimanne.com bir diğer sayfasında yayınladığımız Hamilelik Ne Zaman Anlaşılır? Konulu yazımız da ilgi görmeye devam etmektedir.

Tüp Bağlatma Ameliyatı

Tüp Bağlatma Ameliyatı Ücreti Ne Kadar?

Tüp bağlatma ameliyatı kadının fallop tüplerinin kesilmesi ve birbirine bağlanması işlemiyle hamileliğin kalıcı olarak engellenmesidir. Bu işlemler yumurtaların Tüp bağlatma devlet hastaneleri bünyesinde yapıldığı gibi özel hastanelerde de yapılır. Tüp bağlatma ameliyatları sezaryen doğum ile beraber gerçekleştirilir. Devlet hastanelerinde bu işlem ücretsiz olarak yapılır. Özel hastanelerde tüp bağlatma ameliyatları ücreti sezaryen ücreti kapsamındadır. Ayrıca bir ücret ödenmesine gerek yoktur.

Tüp Bağlatma Ameliyat Ücreti

Tüp Bağlatma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Tüp ligasyonu ameliyatları, açık ameliyat veya laparoskopik olarak bilinen kapalı ameliyat şeklinde yapılabilir. Tüp bağlatma ameliyatı sırasında soldaki ve sağdaki tüpler ortalarından kesilir ve birbirine bağlanır. Bu işlemden sonra kadının hamile kalma ihtimali çok düşüktür. Kapalı olarak gerçekleştirilen tüp bağlatma ameliyatları süresi 20 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Hasta ameliyatın ertesi günü taburcu olabilir.

Tüp Bağlatma Ameliyatı Yaşı

Tüp Bağlatma Ameliyatı Yaşı Nedir?

Tüp bağlatma ameliyatı yaşı en yüksek ne kadar olduğu da merak edilir. Bu ameliyatlarda bir yaş sınırı yoktur. Ancak kadınların bu işlemin geri dönüşünün olmadığını bilmesi gerekir. Bu sebeple 35 yaşın üzerindeki ve bir daha çocuk sahibi olmak istemeyen kadınlara yapılır. Kadının tüpleri yeni bir ameliyatla yeniden açılsa da hamile kalma ihtimali yüzde 50’nin altına düşer.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ