Canım Anne

Türkiye Haritası İller Yazılı Şekilde

Türkiye Haritası İller Yazılı Şekilde

Okulda veya çeşitli alanlarda kullanabileceğiniz güncel Türkiye haritasını tüm iller yazılı şekilde aşağıdan bulabilirsiniz.

Haritalar genellikle ilköğretim ve ortaöğretim derslerinde sıkça kullanılmaktadır. Hayat bilgisi, coğrafya gibi derslerde öğrencilere Türkiye’nin kaç ili olduğunu, hangi ilin nerede olduğunu, hangi bölgelerin olduğunu ve hangi bölgede ne kadar nüfus olduğu öğretmek için Türkiye iller haritası kullanılır. Türkiye gelişmekte olan ülkeler arasında yer almaktadır. Nüfus her geçen gün artmaktadır.

Türkiye’nin bugün itibari ile 81 ili bulunur. Bu iller bulunduğu konumlara göre belli bölge altındadır. Türkiye’nin bölgeleri Akdeniz, Marmara, Ege,Karadeniz, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi olmak üzere 7 kısıma ayrılır. Bu bölgeler Türkiye’nin fiziki konumu ele alınarak belirlenmiştir.

Türkiye’nin başkenti olan Ankara iç Anadolu bölgesinde yer alırken nüfusu en fazla olan il İstanbul ise Marmara bölgesinde yer alır. İstanbul Türkiye’nin en fazla göç alan, nüfusu en fazla ve en büyük şehridir. Van, Ağrı Doğu Anadolu bölgesinde, Şanlıurfa, Gaziantep Güney Doğu Anadolu bölgesinde, Trabzon, Zonguldak Karadeniz bölgesinde yer alır.

Tüm illerin yazılı bir şekilde olduğu Türkiye haritasına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer haritalar için ise bu linke tıklayabilirsiniz.

Türkiye Haritası İller Yazılı Şekilde

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi