Canım Anne

Türkiye İklim Haritaları

Türkiye İklim Haritaları

Türkiye bölgelerinin iklim çeşitlerini ve iklimsel değişiklikleri öğrenebileceğiniz iklim haritaları hakkındaki tüm detayları içeriğimizden bulabilirsiniz.

İklim haritaları o ülkenin mevsimlere göre geçirdiği değişiklikleri, yağmurları, bitki örtülerini göstermektedir. Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili olan bir ülkedir. Türkiye’de dört tip iklim görülmektedir. Bunlar karasal, Karadeniz, Akdeniz, Marmara iklimleridir.

İklim etkileri bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. Her iklimde bitki örtüsü farklı, yıllık yağış miktarı, rüzgarlar farklıdır. Buda her bölgenin mevsimlere göre farklı iklimlerden dolayı farklı geçirmesine neden olmaktadır. Türkiye’nin Karadeniz bölgesi ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin yıllık aldıkları yağış miktarı farklıdır. Bunların sebebi iklim çeşitlerinin farklı olmasıdır.

İklim haritalarında yıllık sıcaklık farklarını da görebiliriz. Hangi yıl hangi mevsim daha sıcak geçti, ne kadar yağış alındı gibi iklim ile ilgili detay sorular iklim haritalarından kolayca öğrenilebilmektedir. Nem, buharlaşma, güneşlenme dağılımı, bulutlanma dağılımı, rüzgar ve basınç dağılımının yıllara göre değişimleri de iklim haritalarında bulunmaktadır.

Türkiye İklim Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi