Tuvalet ve Banyo Temizliğinde Pratik Bilgiler

Evin en fazla kullanılan alanlarından olan tuvalet ve banyonun temizliği için yapılabilecek pratik bilgileri sizler için derledik.

Tuvalet ve banyo sıkça kullanılan alanlardır. Özellikle kalabalık evlerde veya iş yeri gibi kalabalık alanlarda sürekli temiz tutulması gerekir. Sürekli temiz olması neredeyse imkansız olan bu alanları pratik bir şekilde temizleyip çok fazla zaman ayırmamak için bazı bilgileri uygulayabilirsiniz. Püf noktaları uygulayarak hem daha az yorulur hem de kolayca zor alanlar olan tuvalet ve banyoları temizleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan tuvalet ve banyo temizliğinde pratik bilgileri deneyip sonuçlarını bizimle paylaşmayı unutmayın.

Tuvalet ve Banyo Temizliğinde Pratik Bilgiler

  • Tuvalet ve banyolarınızın havalandırmasını hiçbir zaman kapatmayın. Koku ve nem olduğu için sürekli olarak havalandırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kötü kokacak, fayanslar nemden bozulacaktır ve renkleri kötüleşecektir.
  • Banyo terliklerinizi dezenfekte etmek için 5 dakika boyunca sirkeyi kaynatın ve daha sonra terlikleri bu suya koyup bekletin. Sirke tüm kiri ve mikrobu temizleyecektir.
  • Banyo ve tuvaletin her zaman temiz kokması için mutlaka lavanta veya menekşe gibi güzel kokulu parfümleri kullanın.
  • Duşa kabin temizliği için karbonat ve limon kullanabilirsiniz.
  • Tuvalet ve banyo giderlerinin tıkanmaması için ara ara sirke, karbonat ve suyu kaynatıp giderlere dökün. Böylelikle tüm giderler temizlenecek ve tıkanıklık olmayacaktır.
  • Sabun kalıntılarından kurtulmak için cif döküp bekleyin ve daha sonra fırça ile ovalayıp durulayın.

https://www.youtube.com/watch?v=nUts4_RtZzw

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ