Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

Uhu Lekesi Nasıl Çıkar?

uhu lekesi nasıl çıkar2

Hayatımızın her alanında uhuyu bir şekilde kullanıyoruz. Bir şeyler yapıştırmak için sürekli elimizin altında olan uhular akışkan bir kıvama sahip oldukları için kolaylıkla yapıştırmak istediğimiz bölgeden yere, kıyafetlerimize, halımıza, koltuğumuza akabilir. Hal böyle olunca biz kadınları da bir telaş alabilir. Tüm bu leke problemlerini ortadan kaldırabilmek adına size uhu lekeleri ile baş edebilmeniz için bu yazıyı hazırladık. Umarım lekelerinize yazımız sayesinde çözüm bulur, sonuçlardan memnun kalırsınız.

Horizontal photo of female hand holding microfiber rag with cleaning solution in front of white leather sofa

Dediğim gibi uhular sadece ellerimize yapışan türde yapıştırıcılar değildir. Giysilerimize de yapışan uhulardan kurtulmak için öncelikle kurumasını beklemeliyiz. Kurumasını beklemezsek eğer silmek için kullanacağımız ürünlere de yapışacaktır. Bu sebepten uhunun tam anlamıyla kuruması için 1-2 saat kadar beklemeliyiz. Ama daha fazla beklersek uhu kurur ve kumaştan çıkması zorlaşır. Uhunun üst kısmını sert bir madde ile kazıyoruz.

uhu lekesi nasıl çıkar3

Ardından kalan kısmı çıkarmak için 1 çay kaşığı toz deterjanı 1 bardak ılık suyun içerisine atıyoruz ve renksiz bir havluya bu karışımı döküyoruz. Sonrasında bu havlu ile uhu lekesini çıkarmak için ovalamadan sadece bastırmak sureti ile bastırıyoruz. Daha sonra uygulama yaptığımız kısmı ise su ile güzelce duruluyoruz. Duruladığımız giysimizi ise kendi halinde kurumaya bırakıyoruz.

uhu lekesi nasıl çıkar1

Ciddi miktarda para verip dolabımızı doldurduğumuz kıyafetler bizler için oldukça önemlidir. Hal böyle olunca en ufak bir leke bile bizleri tedirgin etmeye ve sinirlerimizi bozmak için yeterli oluyor. Bizler öncelikle soğukkanlı olmalı ve neler yapabileceğimizi aklımızda toparlamamız gerekir. Leke çıkarma yöntemleri ile ilgili sitemizde birçok pratik bilgi ve püf noktası bulunmaktadır.

Sizler de kendinizle ilgili leke çözümlerini bulmak için sitemize bakmanız yeterlidir. Birçok lekenin çözümü ile ilgili sitemizdeki bilgiler yararlanabilirsiniz.

uhu lekesi nasıl çıkar4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ