Canım Anne

Uzun lif yapılışı

Uzun lif yapılışı

Uzun lif yapılışı tığ işi tekniği olan lif örnekleri çeyizlik ve sipariş olarak en çok yapılan el işleri arasında yer almaktadır.

Çeyizler için farklı birbirinden güzel lif örnekleri yapılmaktadır. Sayfamızda kare, yuvarlak, kese olmak üzere sayısız lif modelini bulabilirsiniz.

Uzun lif modeli tercihiniz ise yeni tasarı olan lif örneğimizi video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde video anlatımı oldukça yardımcı olacaktır. Yeni lif örneklerinde ve anlatımlarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Uzun lif yapılışı

Kolay uzun lif modeli

Malzemeler 4 renk lif ipi

Beyaz, Pembe, Mavi, Sarı .

8 Numara tığ kullanımı

Makas

Yapım aşamasında, kutu tekniği çalışılmıştır.

Yapılışı: Uzun lif modelimize 4 fıstıkla bir kare yapılır. Ardında bir sıra daha örülür, bir sıra daha tekrarlanarak 4 sıra örülüp kare tamamlanır. Ardından iki karşılıklı köşelere iki sıralı kareler örtülüp tutturulur. İki uç kısımlara pembe ve sarı ile beyaz dan birer sıra örerek ortadaki kare ile eşit hale gelir. Tüm etrafı beyaz ile örülür. İki yan tarafına pembe ve beyaz yarım çizgi örülür. Daha sonra sarı ile kenar oyası örülür el tutma yerleri örülür lif modeli biter. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Uzun lif modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına bu güzel video anlatım için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ