UZUN SAÇLI KADINLARA FORMÜLLER

UZUN SAÇLI KADINLARA FORMÜLLER

Bir kadını gösteren en önemli unsur saçlarıdır. Kimi kadın kısa saç kullanmayı tercih eder. Bunu hem bakımı hem de başa çıkması kolay olduğu için tercih eder. Kısa saç modelleri ile daha kolay bir şekilde tarzını yansıtabilir. Bazı kadınlar ise uzun saçtan vazgeçemez. Çünkü bir kadın, zerafetini gösterişini havasını saçlarıyla vermektedir. Tabi ki uzun saçın bakımı, kısa saça nazaran haliyle zordur. Sağlıklı ve uzun saçlar  için çok çaba sarfetmeniz gerekebilir. Belki bir sürü paralar akıtacağınızı düşünebilirsiniz. Halbuki yapılabilecek bazı methodlar var ki, çok para harcamadan istenilen bakıma sahip olunabilir. Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir göz gezdirelim.

                Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir denirse öncelikle şampuan seçiminin çok önemli olduğunu hatırlatırım. Öyle ucuz olan, ya da reklamlara aldanıp etkilenerek bir şampuan seçimi yapmayın. Şampuan alırken, saçınızın ihtiyacı olan nem dengesini sağlayacak, güç ve parlaklık verecek şampuanları tercih etmelisiniz. Gerekirse, bir saç uzmanına danışın. Saçınızın karakterine göre size şampuan önerecektir. Genellikle, saç bakım uzmanları tarafından argan yağlı şampuanlar tavsiye edilmektedir. Argan yağının saça parlaklık verdiği, saç uçlarını güçlendirdiği su götürmez bir gerçektir. Yoğun formülü sayesinde de az kullanımla çok etki görebilirsiniz. Yalnız, saçınız kuru değilse yoğun olarak argan yağının kullanımı aşırı yağlanmaya yol açabilir. Şampuan demişken, saçlarınızı her gün yıkamanız çok doğru değildir. Saçınızın azcık yağlanıncaya kadar bekleyin. Çünkü saç kendi yağı ile saç köklerini besleyecek ve saç köklerinin nemli kalması sağlanacaktır. Bir de saçlarınızı yıkarken, saç diplerinizi masaj yaparak durulamaya çalışın. Böylelikle, saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırarak, saç köklerini canlandırabilirsiniz. Doğru şampuanı bulduktan sonra, haftada bir yarım saat saçınıza uygun yağlarla besleyip, streç ile sararak bakım yaparabilirsiniz. Belli periyodlarda saç uçlarınızdaki kırıkları aldırarak, saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir incelendikten sonra, bir de alınan gıdalara dikkat edilerek vücudun ihtiyacı olan besin dengesinin yeterli ve istenilen ölçüde alınması sağlanmalıdır. Bunu yapmak, sadece saçlarınıza güç kazandırmayacak aynı zamanda vücudunuz için de fayda yaratmış olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ